Kamery live
prognoza pogody

Powiat Nowotarski otrzymał rządowe dofinansowania. 1 mln zł – na przebudowę SOR-u

3 maja 2021 12:05

Starosta Nowotarski Krzysztof Faber otrzymał z rąk Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego, czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę fragmentu drogi Szaflary-Ząb oraz przebudowę SOR-u w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. 

Powiat Nowotarski otrzymał rządowe dofinansowania. 1 mln zł - na przebudowę SOR-u

Powiat Nowotarski otrzymał ponad 2 miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które przeznaczone będą na przebudowę 1, 34 km drogi powiatowej Szaflary – Ząb w miejscowościach Szaflary i Bańska Niżna. Inwestycja będzie realizowana od kwietnia do listopada 2021. Wartość projektu ogółem tj. 3 795 634,79 zł kwota dofinansowania 2 277 380 zł co stanowi 60% wartości projektu. Pozostała kwota będzie finansowana po połowie przez Powiat Nowotarski i Gminę Szaflary.

Milion złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczony jest na przebudowę SOR-u w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 03.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również