Poważna kontuzja napastnika “Szarotek”

19 sierpnia 2016 20:21

Remisem 2:2 zakończyło się rozegrane w Nowym Targu kolejne spotkanie sparingowe hokeistów TatrySki Podhala. Rywalem "Szarotek" był słowacki zespół Liptowskiego Mikulasza. Niestety fatalnie mecz zakończył się dla Dariusza Gruszki. Nasz napastnik doznał poważnej kontuzji barku i czeka go długa przerwa.

Poważna kontuzja napastnika

To nie koniec problemów zdrowotnych nowotarżan. W spotkaniu nie wystąpił również Krzysztof Zapała. On z kolei na treningu dostał krążkiem w rękę i pojawiła się na niej opuchlizna.  Zabrakło też Roberta Mrugały, który jest w trakcie rehabilitacji kontuzjowanego kolana.

Pierwsza tercja piątkowego spotkania zakończyła się wygraną gości ze Słowacji 1:0.

„Szarotki” straty i to z nawiązką odrobiły  w drugiej – zdecydowanie najlepszej w ich wykonaniu – tercji. Wyrównał dosyć przypadkowo Kasper Bryniczka od którego krążek odbił się po strzale Oskara Jaśkiewicza, co zupełnie zaskoczyło słowackiego bramkarza.  Z kolei na prowadzenie nowotarżan, w trakcie ich gry w liczebnej przewadze,  wyprowadził Jarmo Jokila, który mimo ostrego zmieścił krążek w bramce.

Tercja trzecia przyniosła tylko jednego gola, autorstwa jednego ze słowackich graczy.

Wszystkich meczów sparingowych nie wygramy, zwłaszcza że teraz to zmęczenie intensywnymi treningami się nawarstwia. Z doświadczenia wiem, że właśnie teraz jesteśmy w najtrudniejszym momencie. To na pewno miało wpływ na naszą postawę, która nie była dzisiaj najlepsza. Pochwalić na pewno należy Błażeja Kapica, który ma duży udział w tym, że tego spotkania nie przegraliśmy. Trochę martwią kontuzje, których przybywa. Wiadomo są one wkalkulowane w sport i trzeba być na nie przygotowanym, ale każda strata i to podstawowego zawodnika zawsze komplikuje pewne sprawy. Mam nadzieję, że kontuzja Darka nie okaże się aż tak poważna i szybko do nas wróci  – ocenił kapitan Podhala, Jarosław Różański.

Sytuację kadrową nowotarżan przed kolejnym, zaplanowanym na wtorek, meczu sparingowym z MHK Żyliną, komplikują też wyjazdy na zgrupowanie reprezentacji Polski Oskara Jaśkiewicza i Zapały.

TartySki Podhale Nowy Targ – MHK 32 Liptovsky Mikulas 2:2 (0:1, 2:0, 0:1)

Bramki dla Podhala: Bryniczka, Jokila.

Podhale: B. Kapica; Haverinen -Sulka, Jaśkiewicz – Tomasik, Łabuz, Wsół, Wojdyła; Jokila – D. Kapica – Iossafov; Gruszka- Bryniczka – Hattunen – P. Michalski – Siuty – Svitac, M. Michalski – Neupauer – Różański.