Kamery live
prognoza pogody

Poszukiwany wpadł, bo pił alkohol pod chmurką

17 października 2023 10:30

Policjanci prewencji z nowotarskiej komendy zatrzymali 50-latka poszukiwanego listem gończym przez wadowicki sąd. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym. W ostatnich dniach w ręce mundurowych na terenie powiatu nowotarskiego wpadło jedenaście poszukiwanych osób. Siedem z nich trafiło do zakładu karnego, dwie opłaciły zaległe grzywny i uwolniły się od zastępczej kary aresztu, a dwie poszukiwane były przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu.

Poszukiwany wpadł, bo pił alkohol pod chmurką

W minioną niedzielę, około godziny 23, policjanci z patrolu interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu na jednej z ulic zauważyli mężczyznę spożywającego alkohol. Okazało się, że 50-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wadowicach. Poszukiwany nie wywiązywał się z obowiązku alimentacyjnego.

– 50-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, a następnie osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym został ukarany mandatem karnym. Mieszkaniec gminy Szaflary najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym – informuje nowotarska policja.

W ostatnich dniach w ręce funkcjonariuszy na terenie powiatu nowotarskiego trafiło łącznie jedenaście poszukiwanych osób. Siedem osób z nich trafiło do zakładu karnego na kilkanaście dni lub na kilka miesięcy, dwie osoby opłaciły zaległe grzywny i uwolniły się od zastępczej kary aresztu, a od dwóch poszukiwanych przez prokuraturę pobrano oświadczenia o miejscu pobytu i po czynnościach zwolniono.

Źródło: KPP Nowy Targ

ag 17.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również