Kamery live
prognoza pogody

Poświęcenie sztandaru Związku Podhalan Oddział w Parafii Świętego Marcina w Klikuszowej

26 kwietnia 2022 16:26
Wyciszenie Włącz dźwięk

W minioną niedzielę, 24 kwietnia, kolejny Oddział Związku Podhalan poświęcił swój sztandar. Oddział w Parafii Świętego Marcina w Klikuszowej jest młody – powstał w 2021 roku, jednak dzięki zaangażowaniu członków i nieocenionej pomocy parafii, szybko udało się sfinansować i i zorganizować uroczyste poświęcenie sztandaru.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył kapelan Związku Podhalan ks. Władysław Zązel. Oprawę muzyczną zapewniła kapela góralska oraz chór parafialny. Podczas Mszy został uroczyście poświęcony sztandar Oddziału Klikuszowa, a następnie uczestnicy udali się do remizy OSP w Klikuszowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W wydarzeniu wzięła udział pani poseł Anna Paluch oraz licznie zgromadzone reprezentacje pocztów sztandarowych innych oddziałów ZP.

-24 Kwiecień 2022 – ta data zostanie w naszych sercach i pamięci na zawsze. Tego dnia w naszym Oddziale obchodziliśmy wielkie święto “Uroczystość poświęcenia sztandaru”. Jesteśmy bardzo dumni że doczekaliśmy się tego pamiętnego dnia – czytamy we wpisie ZP Oddziału Parafii Świętego Marcina w Klikuszowej. 

 

fot. sp

os 26.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również