Kamery live
prognoza pogody

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

25 listopada 2017 08:33

W Starostwie Powiatowym w Nowym Targu odbyło się wczoraj wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK) i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku (KBiP). Tematem spotkania było „Przygotowanie i funkcjonowanie powiatu nowotarskiego w ekstremalnych warunkach zimowych 2017/18 (katastrofalne opady śniegu i długotrwałe utrzymywanie się niskich temperatur) pod kątem zminimalizowania ewentualnych skutków długotrwałego wystąpienia niskich temperatur i obfitych (katastrofalnych) opadów śniegu”.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W spotkaniu, któremu przewodniczył Starosta Nowotarski uczestniczyli członkowie PZZK i KBiP oraz zaproszeni goście w osobach przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rejon Nowy Targ, Zarządu Dróg Wojewódzkich Rejon Nowy Sącz, TAURON Dystrybucja Oddział Kraków oraz Region SN i Nowy Targ.

W trakcie posiedzenia szczególną uwagę zwrócono na organizację zimowego utrzymania dróg i węzłów komunikacyjnych (krajowych, wojewódzkich, powiatowych) oraz zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej przez TAURON Dystrybucja S.A.

Omówiono również sprawy dot.: funkcjonowania pomocy medycznej i społecznej, przygotowania i funkcjonowania placówek oświatowych, organizacji działań i współdziałania służb, inspekcji, straży, odśnieżania obiektów budowlanych (zwłaszcza konstrukcji dachowych), usuwania nawisów śnieżnych/lodowych, ewentualnej pomocy wojskowej w zakresie ochrony obiektów hydrotechnicznych oraz ewentualny udział wojska w walce z zatorami lodowymi.

Duży nacisk położono na przepływ informacji między poszczególnymi służbami, strażami, inspekcjami i innymi uczestnikami minimalizowania skutków ekstremalnych warunków zimowych w powiecie.

źródło: Starostwo Powiatowe

NT24TV 25.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również