Kamery live
prognoza pogody

Poseł z rektorem PPUZ – o wrośnięciu w region i kierunkach rozwoju

23 czerwca 2020 09:55

NOWY TARG. Przyszłość Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, a szczególnie kierunki jej rozwoju oraz nowe zadania inwestycyjne były przedmiotem spotkania rektora PPUZ dr hab.  Roberta Włodarczyka, prof. uczelni , z posłem Edwardem Siarką.

Poseł z rektorem PPUZ - o wrośnięciu w region i kierunkach rozwoju

Priorytetem dla Podhalańskiej Uczelni jest rozbudowa oferty kierunków medycznych. Nie tylko cieszą się one sporym zainteresowaniem, ale są wręcz niezbędne w czasie nowych zagrożeń epidemiologicznych, a ich absolwenci bardzo szybko znajdują pracę zarówno w regionie, w Polsce, jak i za granicą. Dotyczy to tak pielęgniarstwa, jak i fizjoterapii czy ratownictwa medycznego. 

Wśród najważniejszych zdań stojących przed Uczelnią jest jej jeszcze silniejsze utożsamienie się z Podhalem. Ważne jest i to, aby region szeroko pojętego Podhala utożsamiał się z podhalańską Uczelnią.  To dlatego pojawił się pomysł, aby na nowo zacieśnić współpracę z samorządami Podhala w kontekście ochrony klimatu, ekologii, komunikacji, energetyki gospodarczej. Tak, aby Uczenia stała się centrum myśli naukowej i społecznej regionu. 

Bardzo ważnym zadaniem jest też powstanie nowej inwestycji na terenie tzw. starego szpitala. To dlatego konieczne będzie poszukiwanie środków na finansowanie planowanej inwestycji oraz ruszenie w końcu z pracami budowlanymi przy poparciu lokalnej społeczności.  

Beata Szkaradzińska, rzecznik PPUZ

Fot. PPUZ

Anna Szopińska 23.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również