Kamery live
prognoza pogody

Porwanie, którego nie było i inne “fantazje” turystów

10 maja 2021 10:31

W miniony weekend tatrzańscy policjanci interweniowali ponad 120 razy w związku ze zdarzeniami zgłaszanymi na numer alarmowy 112. Chyba największym zaskoczeniem było zgłoszenie porwania młodej kobiety, które ostatecznie okazało się fikcją. Były również kolizje, zatrzymani nietrzeźwi kierowcy, poszukiwani, nocne interwencje w pensjonatach i wiele innych „niezwykłych” wyczynów turystów.

Porwanie, którego nie było i inne
 
Kolejny majowy weekend za nami. Tatrzańscy policjanci wspierani przez kolegów z garnizonu krakowskiego podejmowali liczne interwencje w powiecie, aby zapewnić porządek i bezpieczeństwo turystom, którzy licznie przybyli pod Tatry. Bilans minionego weekendu to ponad 120 interwencji, które przeprowadziliśmy w związku ze zgłoszeniami, jakie docierały na numer alarmowy 112.
 
W nocy z piątku na sobotę około 2.00 nad ranem policjanci zostali wezwani do jednego z pensjonatów w Zakopanem gdzie miało dojść do napadu na turystów, po którym młoda kobieta miała zostać uprowadzona. Gdy policjanci przyjechali do pensjonatu, okazało się, że nikt nikogo nie porwał, a partnerka roztrzęsionego mężczyzny, który zgłaszał porwanie, jest cała i zdrowa. Ustalono, że para “dobijała się” do pokoju, a sylwetka właściciela, która wyłoniła się w ciemnościach tak wystraszyła młodego turystę, że ten uciekł, zostawiając ukochaną i jednocześnie informując służby o napadzie i porwaniu.
 
Kolejne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który chce targnąć się na własne życie. Policjanci pospieszyli na pomoc. Na miejscu okazało się, że po nieudanej próbie uzyskania noclegu w pensjonacie, nietrzeźwy turysta postanowił powiadomić ratowników o targnięciu się na własne życie, bo jak oświadczył, nie miał gdzie się przespać i było mu zimno. Liczył na pobyt w szpitalu jednak ostatecznie noc spędził w policyjnej jednostce zatrzymany do wytrzeźwienia.
 
W miniony weekend policjanci zatrzymali kilkanaście osób do wytrzeźwienia, zabierając je z ulicy lub w wyniku interwencji. Również kilka interwencji dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej przez rozbawionych turystów w hotelach i pensjonatach.
Ponadto policjanci ujawnili i zatrzymali trzy poszukiwane osoby w tym poszukiwanego listem gończym z Andrychowa. Zatrzymano również dwóch nietrzeźwych kierujących oraz odholowano kilka pojazdów z rejonu Łysej Polany. Liczne patrole na Krupówkach i Gubałówce przypominały o obowiązku zachowania dystansu i noszenia maseczek. Tu również nie obyło się bez interwencji.
 
źródło: Policja Zakopane/Facebook
os 10.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również