Kamery live
prognoza pogody

Poronin. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h

2 marca 2024 10:09

Za przekroczenie dozwolonej prędkości 20-letni kierowca stracił prawo jazdy.

Poronin. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h

Przekraczanie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym jest bardzo niebezpieczne, ale ma również konsekwencje prawne. W środowy wieczorem policjanci zakopiańskiej drogówki w miejscowości Poronin na ul. Tatrzańskiej prowadząc działania kontrolne zatrzymali 20-letniego kierującego audi z powiatu tatrzańskiego. Za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h (tj. o 63 km/h więcej niż dopuszczają przepisy ruchu drogowego) młody kierowca stracił prawo jazdy, otrzymał 14 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2000 złotych.

 – Apelujemy, aby zdjąć nogę z gazu, kiedy poruszamy się po drogach. Niezależnie od ich rodzaju i ograniczeń prędkości, zawsze może czekać nas coś niespodziewanego na drodze. Nadmierna prędkość w takich sytuacjach niejednokrotnie doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – mówi Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Zakopiańska drogówka zapowiada kolejne kontrole w miejscowościach w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

/źródło: KPP Zakopane/

redakcja 02.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również