Kamery live
prognoza pogody

Porażka i kolejna kontuzja

23 sierpnia 2016 21:38

Pierwszą porażkę, w piątym meczu sparingowym odnieśli hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. „Szarotki” na własnym lodowisku uległy 0:2 drużynie MsHK Żylina. Bardziej niż wynik, martwi kolejna kontuzja w nowotarskim zespole, która jeszcze bardziej komplikuje i tak nieciekawą już sytuację kadrową. 

Porażka i kolejna kontuzja

Już w pierwszej tercji przy jednym ze starć ucierpiał Sebastian Łabuz. Z grymasem bólu na twarzy zjechał do boksu i na lodzie już więcej się nie pojawił. Wstępna diagnoza mówi o uszkodzeniu więzozrostu barkowego. 

W dodatku wirus żołądkowy dopadł Daniela Kapicę i jego też zabrakło w dzisiejszym spotkaniu, podobnie jak przebywających na zgrupowaniu reprezentacji Polski  Krzysztofa Zapały i Oskara Jaśkiewicza. 

Trudno więc było przypuszczać, że przy takich problemach Podhalanie postawią się  Żylinie, która w nowym sezonie słowackiej ekstralidze ma „bić” się o medalowe pozycje. Trenerem zespołu jest doskonale znany w Nowym Targu Milan Jancuska. To były szkoleniowiec „Szarotek” , który w 2010 roku doprowadził je do 19 w historii tytułu Mistrza Polski.  

 – W porównaniu z zeszłym sezonem dokonaliśmy sporych wzmocnień.  Na pewno mamy mocniejszy kadrowo zespół. Jest w nim m.in. pięciu Czechów i dwóch Rosjan.  Ciągle też jesteśmy na etapie testowania kolejnych zawodników. Najpierw myślimy o awansie do play off, a potem w zależności od formy i zdrowia, będziemy myśleć o kolejnych celach – uważa Jancuska. 

Nowotarżanie ostatecznie przegrali, ale tanio skóry nie sprzedali. Na tyle na ile byli w stanie odpierali ataki Słowaków. Wyróżniał się w bramce Podhala  Maris Jucers. Łotysz po raz pierwszy zaprezentował nowotarskiej publiczności Bronił bardzo pewnie i uchronił  zespół przed porażką w wyższych rozmiarach. 

Drużyna przegrała, ale mogę być zadowolony. Graliśmy z bardzo mocnym przeciwnikiem. Zadowolony jestem z tego, że podjęliśmy równorzędną walkę, tym bardziej, że wystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie. Nieobecnych zastąpili młodzi. Mieliśmy kilka okazji na złapanie kontaktu, ale bramkarz gości pokazał klasę. Pracujemy dalej – ocenił trener Podhala, Marek Ziętara. 

TatrySki Podhale Nowy Targ – MsHK Żilina  0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Karne 2:1

TatrySki Podhale: Jucers – Haverinen, Wojdyła, Jokila, Hattunen, Iossafov – Łabuz, Wsół, M. Michalski, Neupauer, Różański – Sulka, Tomasik, Stypuła, Bryniczka, Olchawski – P. Michalski, Siuty, Svitac. 

 

NT24TV 23.08.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również