Kamery live
prognoza pogody

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

6 sierpnia 2021 17:57

Miasto Nowy Targ otrzymało dofinansowanie z puli Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczonej na inwestycje dotyczące poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Dofinasowaniem o łącznej wysokości 420 tys. zł zostanie objęta przebudowa trzech przejść w ciągu ul. Królowej Jadwigi. 

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Inwestycje mają być zrealizowane do końca listopada br. Chodzi o dwa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi z ul. Krzywą (kosz inwestycji – 276, 5 tys. zł, dofinansowanie na poziomie 80% – 221, tys. zł) oraz o przejście zlokalizowane pomiędzy tym skrzyżowaniem a ul. Kilińskiego i rondem (koszt inwestycji 395 tys. zł, dofinansowanie – 200 tys. zł). W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i uspokojenia ruchu planuje się realizację tzw. przejść wyniesionych. 

– Rządowym dofinansowaniem w Małopolsce już objętych zostało 116 przejść dla pieszych, a do gminnych i powiatowych zarządców dróg trafiło blisko 10,2 mln złotych. Dzięki naborowi uzupełniającemu będą kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych. Wnioski złożyły 24 samorządy, w tym 8 powiatów, 2 miasta na prawach powiatu i 14 gmin. Wnioski te dotyczą 48 zadań: 24 gminnych i 24 powiatowych. Dziękuję wszystkim samorządom, które przystąpiły do tego specjalnego naboru ukierunkowanego na poprawę standardów przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo Małopolan to nasza wspólna sprawa – komentował rozstrzygnięcie naboru wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi i Krzywej – bezpieczniejsze dla pieszych

os 06.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również