Kamery live
prognoza pogody

Ponad 60 tysięcy złotych od myśliwych dla lokalnych szpitali

23 kwietnia 2020 13:17

Szpitale Powiatowe w Nowym Targu, Nowym Sączu, Zakopanem, Krynicy Zdroju, Limanowej i Gorlicach dostały wsparcie finansowe od członków lokalnych Kół Łowieckich. Za 62 tysiące złotych zostaną zakupione środki ochrony osobistej, sprzętu i leków w walce z koronawirusem.

Ponad 60 tysięcy złotych od myśliwych dla lokalnych szpitali

W odpowiedzi na apel Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu, członkowie kół łowieckich okręgu wsparli finansowo zakup środków ochrony osobistej oraz sprzętu i leków wykorzystywanych w zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń koronawirusem COVID-19.
W czasie tej akcji, koła łowieckie zebrały 55 600 zł, a Zarząd Okręgowy uzupełnił tę kwotę sumą 7 000 zł.

Zgodnie z deklaracją myśliwych, którzy chcieli wesprzeć szpitale z najbliższej okolicy łączna kwota 62 600 zł została podzielona i przekazana dla: Szpitala im. Jana Pawła II w Nowym Targu, Szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, Szpitala im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej, Szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju, Szpitala im. dr T. Chałubińskiego w Zakopanem i Szpitala im. H. Klimontowicza w Gorlicach. Wsparciem objęto również Sądeckie Pogotowie Ratunkowe. Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj przekazał Dyrektorom szpitali vouchery potwierdzające
dar środowiska myśliwych dla służby zdrowia.

Kolejny raz myśliwi udowodnili, że są grupą wrażliwą na potrzeby innych a do tego dobrze zorganizowaną, solidarną i odpowiedzialną. Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu serdecznie dziękuje za włączenie się w akcję następującym Kołom Łowieckim:

Bażant w Bobowej, Bór w Spytkowicach, Cietrzew w Ochotnicy Dolnej, Cis w Nowym Sączu, Darz Bór w Nowym Sączu, Dzik w Gorlicach, Dzik w Porębie Wielkiej, Głuszec w Nawojowej, Głuszec w Nowym Targu, Gorce w Kamienicy, Gorce w Nowym Targu, Grabina w Bieczu, Grunwald w Mszanie Dolnej, Hubert w Tymbarku, Jarząbek w Łącku, Jaworz w Limanowej, Jaworzyna w Muszynie, Krokus w Nowym Targu, Lis w Korzennej, Lubań w Krościenku, Łoś w Łososinie Dolnej, Magura w Gorlicach, Orzeł w Grybowie, Ostra w Limanowej, Ponowa w Nowym Targu, Przehyba w Szczawnicy, Rogacz w Nowym Sączu, Rosomak w Poroninie, Rosomak w Śnietnicy, Ryś w Gorlicach, Ryś w Jabłonce, Ryś w Starym Sączu, Sabała w Zakopanem, Skiełek w Łukowicy, Sokół w Krynicy Zdroju, Szałas w Ujanowicach, Szarak w Gorlicach, Szarak w Jodłowniku, Szarak w Nowym Sączu, Szarak w Nowym Targu, Watra w Zakopanem, Wspólnota w Witowie, Żbik w Nowym Sączu.

/źródło: Polski Związek Łowiecki Okręg Nowy Sącz/

Piotr Starmach 23.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również