Kamery live
prognoza pogody

Ponad 50 artystów-rękodzielników wystawi kramy podczas Jarmarku Podhalańskiego

Strefa rękodzieła to nieodzowna, wręcz kluczowa część Jarmarku Podhalańskiego, którego 21. edycja odbędzie się już za miesiąc w Nowym Targu. Sercem wydarzenia będzie tradycyjnie nowotarski rynek – to tu swoje kramy rozłożą wystawcy, tu odbędą się duże koncerty, to na rynek dotrze barwna parada, inaugurująca to wydarzenie. Do udziału zgłosiło się 53 twórców rękodzieła – wielu z nich wraca tu rokrocznie. 

Ponad 50 artystów-rękodzielników wystawi kramy podczas Jarmarku Podhalańskiego

-Duża grupa rękodzielników przyjeżdża od lat i są zadowoleni. Nigdy nie ma problemów ze zgłoszeniami  – podkreśla Gabriel Wolski z Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu, które jest organizatorem wydarzenia. Liczby mówią zresztą same za siebie – zawsze do Nowego Targu chce przyjechać ze swoimi wyrobami ok. 50 artystów. Wielu przybywa ze Śląska, z różnych rejonów Małopolski, czasem – z bardziej odległych stron. Lubią Jarmark Podhalański i chcą tu wracać.

Przy wyborze wystawców zwraca się uwagę na to, by oferowane przez nich produkty były rzeczywiście oryginalne, wyrabiane ręcznie i w tradycyjny sposób. Na kramach znajdziemy m.in. ceramikę artystyczną, różnej maści torebki, biżuterię (w tym – niezwykle modne ostatnio wyroby z roślin i żywicy, ale także z filcu, stali chirurgicznej czy odpadów krawieckich), witraże, rękodzieło szydełkowe i drewniane (m.in. anioły), malarstwo, maskotki, ręcznie robione pierniki, zdobnictwo bibułkowe, świece i kosmetyki, produkty z lawendy i wyroby z wosku.

Nie braknie regionalnych pantofli, ptaszków stryszawskich, czy słowiańskich lalek mocy-motanek. Chętni będą mogli zakupić też niezwykle popularne w ostatnich latach makramy i łapacze snów, rękodzieło z suszonych owoców i ziół, haftowane portfeliki i bajkowe amigurumi, galanterię skórzaną, kompozycje z kamieni, a także kadzidła z ziół. 

Tegoroczny, 21. Jarmark Podhalański zaplanowano na 11-13 sierpnia br. Duże emocje wywołują zawsze występy gwiazd na scenie – w tym roku będą to m.in. Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Dawid Kwiatkowski, czy Mateusz Ziółko. W programie jest też koncert z cyklu “Nowotarżanie dla nowotarżan”.

 

os 11.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Kaśka, co z Łodzi przyjechała 💃 11:24 15.07.2023

A może jesteście gotowi na wystawcę z ubraniami vintage? :D bo ja jestem całkowicie gotowa 🥳❤️

Jadwiga 23:46 11.07.2023

A gdzie Armia Janosika

Zobacz również