Kamery live
prognoza pogody

Pomysłowość odbywających kwarantannę – niewyczerpana

7 maja 2020 13:27
Wyciszenie Włącz dźwięk

Mąż w piwnicy, przymusowa izolacja na strychu lub w garażu, podawanie jedzenia na linie, czy powrót do łask “sławojek” – pomysłowość osób odbywających kwarantannę i ich rodzin naprawdę potrafiła zaskoczyć. Dramat przymusowej izolacji wiązał się czasem z komicznymi elementami. Na ile tysięcy pytań związanych z dwutygodniowym odosobnieniem trzeba było odpowiedzieć, wie tylko pełniąca całodobowe dyżury kadra powiatowej inspekcji sanitarnej. 

3 potwierdzone przypadki obecności koronawirusa i choroby Covid-19, z tego dwa to pacjenci wyleczeni. 224 przeprowadzone testy, 300 osób objętych nadzorem epidemiologicznym i 282 osoby w kwarantannie. Parę fałszywych alarmów skutkiem pojawienia się niepokojących objawów. Tak wygląda dotychczasowy bilans epidemii w powiecie nowotarskim.

Nim jednak zaistniały chorobowe przypadki, sanepidowskie decyzje o kwarantannie wiązały się  z falą powrotów po dłuższych lub krótszych okresach pracy zagranicą. Na ile tysięcy pytań związanych z dwutygodniowym odosobnieniem trzeba było odpowiedzieć mieszkańcom, wie tylko pełniąca całodobowe dyżury kadra powiatowej inspekcji sanitarnej. Dramat przymusowej izolacji miał jednak także komiczne elementy.

os 07.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również