Kamery live
prognoza pogody

Pomoc finansowa na modernizację OSP – również na terenie Podhala

25 kwietnia 2017 20:00

Aż 85 gmin z Małopolski otrzyma pomoc finansową na remonty i modernizację remiz OSP, które znajdują się na ich terenie. Podczas wczorajszej sesji sejmiku, radni zdecydowali o przekazaniu na tegoroczną edycję konkursu „Małopolskie Remizy” aż 2,5 mln zł z budżetu województwa. Dofinansowanie otrzymają też remizy z terenu Podhala.

Pomoc finansowa na modernizację OSP - również na terenie Podhala

W ramach konkursu „Małopolskie Remizy” sfinansowane mogą być prace budowlane i remontowe w remizach ochotniczych straży pożarnych z naszego województwa. W szczególności gminy – bo to one przygotowują dokumenty aplikacyjne – mogą ubiegać się o środki na zakup materiałów budowlanych oraz przeprowadzenie prac remontowych w strażnicach, szczególnie w ich części operacyjno-technicznej. Ale otrzymane wsparcie można przeznaczyć także na prace polegające na zagospodarowaniu terenu wokół remiz.

Województwo Małopolskie ogłasza konkurs „Małopolskie Remizy” od 2009 r. Od 2013 r. jest on realizowany wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, który współfinansuje prace obejmujące termomodernizację budynków, wymianę okien i drzwi czy inwestycje związane z modernizacją instalacji wewnętrznej c.o. i/lub c.w.u. czy wykorzystującej odnawialne źródła energii. Efektem współpracy są remonty w 172 remizach OSP za łączną kwotę prawie 6,5 mln zł.

Przypomnijmy, że program “Małopolskie Remizy”, to obok “Bezpiecznej Małopolski” dwa najważniejsze konkursy dedykowane strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego. Dzięki temu gminy mogą otrzymać wsparcie finansowe na remonty i prace budowlane w remizach OSP. W latach 2009-2016 przeznaczono na ten cel ponad 26,5 mln zł, co pozwoliło przeprowadzić remonty w 701 małopolskich remizach OSP.

Pełna lista remiz, które otrzymały dofinansowanie znajduje się tutaj. Z naszego rejonu dofinansowanie otrzymają jednostki OSP z Jabłonki, Czarnego Dunajca, Szaflar, Maniów, Kościeliska, Przywarówki, Bielanki, Zębu, Rdzawki, Bańskiej Wyżnej i Kacwina. Kwoty dofinansowania są wysokie, nierzadko przekraczają 38 tys. złotych.

źródło: UMWM

NT24TV 25.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również