Kamery live
prognoza pogody

Polsko – słowackie Święto Konia – kolejna odsłona

26 maja 2021 13:11
Wyciszenie Włącz dźwięk

Kolejną odsłoną projektu pt.: “Polsko – słowackie święto konia” jest film prezentujący budowę pojazdu konnego jakim są sanie konne. O saniach opowiada Jan Bieniek z Bukowiny Tatrzańskiej, który jest znanym artystą, gawędziarzem, aktorem amatorskiego teatru, a przede wszystkim – bardzo dobrym stolarzem i twórcą ludowym. Gotowe sanie wykonane przez Jana Bieńka sfilmowane zostały dzięki uprzejmości Wojciecha Buckiego z Bukowiny Tatrzańskiej, który udostępnił swoją kolekcję pojazdów konnych.

Film jest kolejnym elementem mikroprojektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu pt.: “Polsko – słowackie święto konia” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Wkrótce zaprezentowany zostanie ostatni film z tej serii. Będzie to wykład pt. Koń w tradycji i rzemiośle na pograniczu polsko – słowackim.

os 26.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również