Kamery live
prognoza pogody

Polska Policja ma już 99 lat

20 lipca 2018 15:50

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyła się uroczystość upamiętniająca 99. rocznicę powstania polskiej Policji. Patronat honorowy nad tegorocznymi obchodami Święta Policji objął Pan Joachim Brudziński – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Polska Policja ma już 99 lat

W uroczystości udział wzięli: inspektor Robert Bartosz  – Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu, komisarz Zbigniew Zacher – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu, Naczelnicy, a także funkcjonariusze i pracownicy nowotarskiej jednostki oraz jednostek podległych.

Policyjne święto zaszczycili swoją obecnością inspektor Robert Strzelecki – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie,  przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, służb mundurowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

Obecnych przywitał Gospodarz Święta inspektor Robert Bartosz. Komendant podkreślił, że  służba dla Ojczyzny to misja, pełna wyrzeczeń i wymagająca dużego zaangażowania. Złożył życzenia wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom jednostki. Dziękował wszystkim funkcjonariuszom za oddaną służbę na rzecz mieszkańców powiatu nowotarskiego, pogratulował odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym. Słowa podziękowania skierował również dla rodzin funkcjonariuszy, za ich cierpliwość i zrozumienie.  Komendant słowa wdzięczności skierował również do przedstawicieli władz samorządowych, dziękując za owocną współpracę i wspieranie nowotarskiej Policji.

Kolejno zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Podczas uroczystości awanse na wyższe stopnie przyznano 84 funkcjonariuszom. Wśród awansowanych znalazł się Zbigniew Zacher – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu, który otrzymał awans na stopień komisarza.

Na stopnie:

  • nadkomisarza awansowało 2 funkcjonariuszy
  • komisarza awansowało 2 funkcjonariuszy
  • aspiranta sztabowego awansowało 12 funkcjonariuszy
  • starszego aspiranta awansowało 4 funkcjonariuszy
  • aspiranta awansowało 12 funkcjonariuszy
  • młodszego aspiranta awansowało 5 funkcjonariuszy
  • sierżanta sztabowego awansowało 5 funkcjonariuszy
  • starszego sierżanta awansowało 13 funkcjonariuszy
  • sierżanta awansowało 18 funkcjonariuszy
  • starszego posterunkowego awansowało 11 funkcjonariuszy

Następnie przemówienia wygłosili: insp. Robert Strzelecki Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Jan Hamerski Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego, Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowy Targ, którzy podziękowali funkcjonariuszom za oddaną i wzorową służbę oraz życzyli dalszych sukcesów zawodowych oraz prywatnych. Starosta Nowotarski przekazał na ręce Komendanta prezent – rzutki ratunkowe, które funkcjonariusze będą mogli wykorzystywać podczas służby.

Uroczystą zbiórkę z okazji Święta Policji w Komedzie Powiatowej Policji w Nowym Targu zakończyło złożenie przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Michała Janerkę meldunku, który odebrał inspektor Robert Strzelecki.

mat. prasowe KPP Nowy Targ

/os

os 20.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również