Kamery live
prognoza pogody

Policyjne podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów na małopolskich drogach

2 kwietnia 2024 12:00

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem na drogach czuwali małopolscy policjanci, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży.

Policyjne podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów na małopolskich drogach

Według raportów małopolskiej policji, wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w okresie od 29 marca do 1 kwietnia 2024 roku doszło do 22 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 20 zostało rannych. Na terenie powiatu nowotarskiego odnotowano 12 kolizji oraz 3 wypadki drogowe, w których zginęła jedna osoba i dwie zostały ciężko ranne.   

Do pierwszego poważnego w skutkach wypadku doszło w Wielki Piątek, w miejscowości Czorsztyn. Jak wstępnie ustalono, 70-letni kierujący rowerem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Na skutek odniesionych obrażeń ciała mężczyzna zmarł w szpitalu. Ciężko ranny został kierujący motocyklem, który w Nowym Targu stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Mężczyzna był nietrzeźwy i z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W świąteczny poniedziałek w Długopolu 15-latka kierująca motocyklem na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do jego wywrócenia. Nastolatka z obrażeniami ciala została przewieziona do szpitala. Okoliczności wypadków wyjaśniają policjanci ze Szczawnicy i Nowego Targu. 

W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 54 nietrzeźwych kierujących, u których badanie trzeźwości wykazało powyżej pół promila alkoholu w organizmie. Na terenie powiatu nowotarskiego 3 kierujących ujawniono pod wpływem alkoholu.   

Policja dodaje także, że podczas ubiegłorocznych świąt Wielkanocnych, w okresie od 7 do 10 kwietnia 2023 roku odnotowano 18 wypadków drogowych, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 19 zostało rannych. Ponadto ujawniono 84 nietrzeźwych kierujących.

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 02.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również