Kamery live
prognoza pogody

Policyjne działania “Znicz”. Zmiana organizacji ruchu!

27 października 2022 15:33

Dzień Wszystkich Świętych to pora wyjazdów, spotkań w gronie rodziny i znajomych, a także  wspomnień bliskich, którzy odeszli. Koncentrując swoją uwagę na przygotowaniach i obchodach tego święta, nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Niestety nostalgia i zaduma często usypia naszą czujności i ostrożność. Dlatego, w dniach od 28 października do 2 listopada br. w okresie Wszystkich Świętych, prowadzone będą wzmożone policyjne działania pn. ZNICZ.

Policyjne działania

Podczas prowadzonych działań policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a na drogi wyjedzie więcej patroli. Funkcjonariusze będą pilnować porządku oraz płynności ruchu na drogach i okolicach cmentarzy. Stosowanie się do poleceń i wskazówek funkcjonariuszy z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach. Bądźmy jednak przygotowani, że mimo starań policjantów możemy napotkać utrudnienia. W rejonie cmentarzy mogą tworzyć się zatory drogowe, dlatego lepiej zrezygnować z własnego pojazdu i pojechać na cmentarz transportem publicznym lub dotrzeć pieszo. 

Osobom, które zdecydują się przyjechał własnym samochodem przypominamy, aby pozostawiać pojazdy w miejscach do tego wyznaczonych i nie zostawiać rzeczy wartościowych „na widoku”. Wychodząc z pojazdu, zwróćmy uwagę, czy okna i drzwi naszego samochodu zostały zamknięte. Starajmy się parkować na wyznaczonych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Pojazdy pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu, będą usuwane z drogi na koszt właściciela.

W dniu 1 listopada br. w Nowym Targu  z ruchu kołowego wyłączona zostanie ulica Skotnica – zakaz ruchu nie będzie dotyczył mieszkańców ulicy i służb miejskich. W miejscowości Klikuszowa na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w przypadku tworzenia się zatorów drogowych, policjanci ruchu drogowego będą ręcznie kierować ruchem, aby usprawnić przejazd pojazdów. 

Kierowcy samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton muszą pamiętać, iż w okresie „Wszystkich Świętych” obowiązują zakazy poruszania się takich pojazdów po drogach:

  • 28 października br. w godz. 18.00 – 22.00
  • 1 listopada w godzinach 8.00 – 22.00

Na terenie cmentarza pilnujmy własnych rzeczy osobistych, torebek, telefonów, itp. Nie spuszczajmy z nich wzroku, nie zostawiajmy na pomniku czy ławkach. W atmosferze zadumy i wspomnień, a także spotkań z długo niewidzianą rodziną, pozostawione bez opieki mogą stać się obiektem zainteresowania przestępców. Dbajmy też o pozostałych członków rodziny, w szczególności dzieci i osoby starsze, który w tłumie łatwo mogą się zgubić.

W okresie Wszystkich Świętych wiele osób planuje dalsze wyjazd na groby swoich najbliższych. Bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie swojego mieszkania. Wychodząc, sprawdźmy czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte. Włączmy alarm, jeśli taki posiadamy.

Zadbajmy, aby nadchodzące święta naszych bliskich zmarłych przebiegły bezpiecznie i spokojnie, w atmosferze zadumy i refleksji.

os 27.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również