Kamery live
prognoza pogody

Policjanci zabezpieczyli nielegalną krajankę tytoniu oraz broń palną i amunicję bez wymaganego zezwolenia

24 lutego 2020 17:32

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu  zatrzymali 48-letniego nowotarżanina, który nielegalnie posiadał broń palną i amunicję oraz krajankę tytoniową. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8  lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną krajankę tytoniu oraz broń palną i amunicję bez wymaganego zezwolenia

Kryminalni z nowotarskiej komendy od jakieś czasu przypuszczali, że mężczyzna może posiadać nielegalną krajankę tytoniową. 20 lutego wieczorem  znaleźli przy nim sześć kilogramowych worków z krajanką. Podczas przeszukania drewnianej szopy znaleźli jeszcze ponad 14 kg krajanki tytoniu zapakowanej w foliowe woreczki i worki jutowe. Łącznie zabezpieczono blisko 20 kg krajanki.

Dodatkowo policjanci ujawnili broń palną długą i krótką, ponad 260 sztuk amunicji i elementy broni takie, jak lufy, mechanizmy spustowe, zamki i szkielety pistoletów. 48-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Odpowie za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia (art. 263 §2 kk) oraz za posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy (art. 65§1 i 3 kks).

Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na ponad 16  tys. złotych.

źródło: KPP Nowy Targ

os 24.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również