Kamery live
prognoza pogody

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali złodziei samochodowych i zlikwidowali „dziuplę” na terenie powiatu nowotarskiego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby związane z przestępczością samochodową. W trakcie przeszukania „dziupli” znajdującej się na terenie powiatu nowotarskiego, policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt części samochodowych pochodzących z kradzieży. Członkowie grupy są podejrzewani o kradzież ekskluzywnych samochodów o wartości ponad 2 miliony złotych. 

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali złodziei samochodowych i zlikwidowali „dziuplę” na terenie powiatu nowotarskiego

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie od kilku miesięcy prowadzili sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami pojazdów wysokiej klasy i sprzedawaniem ich na części. 13 maja br.  przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, antyterrorystów oraz biegłych z laboratorium kryminalistycznego, wkroczyli jednocześnie na teren kilku posesji. Przeszukali adresy na terenie Krakowa, powiatu krakowskiego, nowotarskiego i woj. świętokrzyskiego.

W trakcie działań kryminalni zatrzymali 43-letniego lidera grupy z powiatu krakowskiego i jego 24-letniego wspólnika z powiatu kazimierskiego. Policjanci zlikwidowali też „dziuplę” złodziei, znajdującą się na terenie powiatu nowotarskiego, w której ujawnili i zabezpieczyli ponad 50 różnych części od ukradzionych samochodów. Zabezpieczone zostały także telefony, gps-y, dokumenty oraz gotówka w łącznej kwocie ponad 200 tysięcy złotych, która jak podejrzewają policjanci, pochodzi z przestępstwa. U jednego z zatrzymanych kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ostrą amunicję i karabinek pneumatyczny.

Członkowie grupy działali od prawie roku, głównie na terenie województwa małopolskiego. Mają na swoim koncie kilkanaście kradzieży. Kradli głównie ekskluzywne marki takie jak Audi i BMW, zarówno  z ulic i posesji. Kradli m.in. metodą na tzw. walizkę przechwytując sygnał nadawany z kluczyka właściciela pojazdu. Suma strat związanych z działalnością grupy to ponad 2 miliony złotych.

43-latek i 24-latek w prokuraturze usłyszeli zarzuty udziału wspólnie z innymi osobami w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się kradzieżami z włamaniem do samochodów, ich demontażem i sprzedawaniem na części. Dodatkowo, starszy z nich usłyszał zarzuty kradzieży 11 samochodów. Młodszy z kolei  zarzuty dotyczące pomagania w ukryciu i zbyciu części z 2 kradzionych pojazdów.

W piątek (15 maja br.) sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za kradzież samochodów kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za udział w zorganizowanej grupie przestępczej do 5 lat więzienia. Czynności policjantów nadzoruje Prokuratura Rejonowa Kraków- Prądnik Biały.  Sprawa jest rozwojowa, badane jest pochodzenie części samochodowych, skala działalności grupy i liczba osób zamieszanych w proceder.

źródło: KPP Nowy Targ

os 18.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
turysta z plecakiem 15:04 24.06.2020

Brawo POLICJA Brawo wielki szacunek . Pozdrawiam .

Zobacz również