Kamery live
prognoza pogody

Policjanci rozpoczęli służbę nad jeziorem. Są pierwsze interwencje

20 czerwca 2020 00:25

Na początku czerwca policjanci rozpoczęli służbę na Posterunku Sezonowym Policji Wodnej Czorsztyn-Niedzica. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Policjanci rozpoczęli służbę nad jeziorem. Są pierwsze interwencje

Policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu pełnią służbę nie tylko na policyjnych łodziach, ale również na quadach, w patrolach rowerowych i pieszych.  W zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą, a także podczas udzielania pomocy poszkodowanym, policjanci współpracują również z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Od początku czerwca odnotowano już kilka interwencji. Policjanci pomagali przy holowaniu rowerka wodnego, kiedy wypoczywających zastała burza i sami nie mogli dopłynąć do brzegu. Natomiast w sobotę policjanci udzielali pomocy 11-letniemu chłopcu, który przewrócił się podczas jazdy rowerem na ścieżce rowerowej.

Z uwagi na to, że był to weekend i piękna pogoda, ruch na ścieżce był bardzo duży, funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce upadku chłopca, udrożnili ruch rowerowy, udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i wsparcia psychologicznego. 11-latek z urazem ręki został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i przewieziony do szpitala. 

Wakacje niebawem się rozpoczną. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą, w górach, czy w miejscu zamieszkania.

źródło: KPP Nowy Targ

os 20.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również