Kamery live
prognoza pogody

Policjanci pomogli zagubionemu chłopcu

13 lutego 2023 15:39

Wystarczyła tylko chwila nieuwagi, aby chłopiec stracił orientację i zagubił się w Białce Tatrzańskiej. Nie było wiadomo, gdzie dziecko ma opiekunów – chłopiec stał sam na ulicy, kiedy do działania przystąpili policjanci. Niestety, zagubienia się dzieci podczas ferii pod Tatrami to codzienność – niemal każdego dnia przynajmniej jedno tego typu zgłoszenie trafia do tatrzańskich policjantów.

Policjanci pomogli zagubionemu chłopcu
Na szczęście szybka reakcja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej doprowadziła do ustalenia telefonu do opiekunów i bezpiecznego przekazania dziecka do domu.
 
Inna interwencja tego samego dnia o podobnym charakterze dotyczyła zagubienia dziecka na stoku narciarskim w Zakopanem. Tam kilkuletni chłopiec zagubił się w rejonie kas. Na szczęście bardzo szybko odnaleźli go opiekunowie. Niestety kilkanaście minut niepewności co dzieje się z dzieckiem kosztuje opiekunów wiele stresu.
 
Policjanci przypominają!
 
1. Nie zostawiajmy dziecka nawet na chwilę bez opieki. Czy będzie to niemowlę w wózku, czy rozbrykany 7-latek, na placu zabaw, w centrum handlowym, osiedlowym sklepie, na łące, na deptaku, podczas imprezy masowej.
2. Nauczmy swoje dziecko jego podstawowych danych personalnych takich jak imię i nazwisko oraz rodzinne miasto, a także imion i nazwisk rodziców, pamiętajmy jednak, że w sytuacji stresującej większość dzieci zapomina podstawowych informacji, dlatego zadbajmy o bransoletkę lub opaskę z danymi kontaktowymi rodziców, lub opiekunów. To bardzo przydatny gadżet nie tylko podczas urlopów i wyjazdów feryjnych, ale i podczas spacerów, zakupów w centrum handlowym. Ponadto możemy założyć swojemu dziecku charakterystyczny i widoczny element garderoby lub odblask, świecącą opaskę lub bransoletkę. Wówczas łatwiej zlokalizujemy wzrokiem swoje dziecko w tłumie.
3. Nigdy nie straszmy dziecka policjantem. To zjawisko nagminne i większość rodziców nie zdaje sobie sprawy z destrukcyjnego wpływu takich działań. Dziecko MUSI WIEDZIEĆ, że w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia życia lub bezpieczeństwa POLICJANT JEST JEGO PRZYJACIELEM. Jeśli będziemy straszyć swoje dziecko policjantem (“bądź grzeczny, bo inaczej Pan policjant Cię zabierze”) – będzie czuło strach i lęk i nie zwróci się do Policji o pomoc!
Zróbmy wszystko, by nasze pociechy były bezpieczne!
os 13.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również