Kamery live
prognoza pogody

Policja podsumowuje długi weekend pod Tatrami.

20 czerwca 2022 13:24

Kontrole prędkości i trzeźwości, odholowywanie źle zaparkowanych pojazdów, ale przede wszystkim działania prewencyjne poprzez dużą ilość widocznych na mieście patroli sprawiły, że weekend minął spokojnie.

Policja podsumowuje długi weekend pod Tatrami.

Miniony weekend pod Tatrami obfitował w bardzo dużą ilość turystów, a co za tym idzie wzmożony ruch na rogach i deptakach. Policjanci postawili na działania prewencyjne, które sprawiły, że ilość interwencji była jak na długi weekend zaskakująco niska.

– Tatrzańskich policjantów wspierało kilkunastu mundurowych z Krakowa. Dodatkowe patrole pomagały w zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa na Krupówkach oraz w organizacji ruchu drogowego wokół atrakcji turystycznych – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Większość interwencji oraz działań policjantów na Podhalu skupiała się na ruchu drogowym oraz źle zaparkowanych pojazdach. – Policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach prowadzili kontrole prędkości i badania trzeźwości. Część turystów przybyłych do stolicy polskich Tatr, udała się na mniej wymagające szlaki turystyczne, ale zdecydowana większość postanowiła swoimi samochodami dojechać niemal do Morskiego Oka. Pomimo tego, że miejsca parkingowe zapełniały się już we wczesnych godzinach porannych sznur samochodów blokował dojazd do ronda na Wierch Porońcu i dalej do Łysej Polany. Ograniczona ilość miejsc parkingowych oraz chęć dojechania jak najbliżej atrakcji turystycznej skłaniała niektórych kierowców do parkowania w miejscach niedozwolonych, co ostatecznie kończyło się odholowaniem pojazdów. W ten weekend musieliśmy odholować osiem nieprawidłowo zaparkowanych samochodów – zaznacza Roman Wieczorek.

Nie obyło się także bez interwencji wobec osób, które przesadziły z ilością alkoholu. – Podejmowane pojedyncze interwencje w pensjonatach dotyczące zakłócenia ciszy nocnej, kilku nietrzeźwych awanturników oraz pijany kierowca to najbardziej charakterystyczne z kilkudziesięciu interwencji minionego weekendu – informuje Wieczorek.

W związku z niewielką ilością interwencji policjanci weekend zaliczają do spokojnych i szykują się do kolejnych weekendów oraz sezonu wakacyjnego.

fot. Policja Zakopane

Redakcja 20.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również