Kamery live
prognoza pogody

Policja patroluje stoki narciarskie

21 stycznia 2016 12:33

W środę 20 stycznia, na stoku narciarskim Palenica w Szczawnicy, nowotarscy policjanci rozpoczęli służbę na stokach. Policjanci na nartach, jak co roku, pilnują porządku i reagują na niebezpieczne i niezgodne z prawem sytuacje.

Policja patroluje stoki narciarskie

Ich podstawowym zadaniem jest działanie prewencyjne. Często także zapewniają pomoc przedmedyczną, gdy dojdzie do wypadku z udziałem narciarzy czy snowboardzistów. 

Tego dnia policjantów z Nowego Targu wspierali żołnierze z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie oraz ratownik Grupy Podhalańskiej GOPR z Sekcji Operacyjnej w Szczawnicy.

Policjanci w czasie zimowych ferii pojawiać będą się na stokach, by dbać o bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Patrolować będą nie tylko nartostrady, ale także ich okolice, drogi dojazdowe i parkingi. Przypominać będą o obowiązku używania w czasie jazdy kasku ochronnego konstrukcyjnie do tego przystosowanego przez osoby do ukończenia 16 roku życia. Zwracać będą szczególną uwagę na osoby uprawiające narciarstwo lub snowboarding będąc pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego oraz na osoby zagrażające brawurowym zachowaniem innym uczestnikom zimowego wypoczynku.

Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad określonych w regulaminach korzystania ze stoku -€“ w szczególności stosowania się do znaków nakazu i zakazu umieszczanych przez zarządzającego zorganizowanym terenem narciarskim; zjeżdżania z szybkością dostosowaną do swoich umiejętności oraz stopnia trudności i stanu trasy, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu, użytkowania sprawnego technicznie sprzętu narciarskiego i snowboardowego odpowiedniego do rodzaju podejmowanej aktywności, zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami użycia oraz bezzwłocznego informowania ratowników narciarskich o zaistniałym wypadku lub zaginięciu osoby oraz o innych zdarzeniach nadzwyczajnych mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo osób.

źródło: KPP Nowy Targ

 

NT24TV 21.01.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również