Kamery live
prognoza pogody

Policja odholowuje pojazdy z rejonu Łysej Polany. “Przyjezdni ignorują znaki drogowe”

10 lipca 2023 17:47

W miniony weekend kolejne pojazdy zostały odholowane z drogi prowadzącej do przejścia granicznego Łysa Polana. “Przyjezdni kierowcy niestety nadal ignorują znaki drogowe” – stwierdza tatrzańska policja. 

Policja odholowuje pojazdy z rejonu Łysej Polany.

Policjanci zakopiańskiej drogówki oraz policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej nadzorujący ten rejon działania zapowiadają, że będą konsekwentnie odholowywać nieprawidłowo zaparkowane pojazdy.

-W ten weekend odnotowaliśmy kilkadziesiąt nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów – informuje policja z Zakopanego – Przypominamy, że w tym rejonie nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Za nieprawidłowe parkowanie grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 1 punkt karny. Ponadto koszt odholowania samochodu do 3.5 t to dodatkowo około 450 zł, plus doba na parkingu kolejne 30 zł. Bilety łączone do Morskiego Oka z wyznaczonym miejscem parkingowym należy zakupić z wyprzedzeniem na stronie TPN. W przeciwnym przypadku samochód proponujemy zostawić pod kwaterą i korzystać z komunikacji zbiorowej – brzmi porada funkcjonariuszy. 

Uwaga! Nieprawidłowe parkowanie po stronie słowackiej zagrożone jest  mandatem karnym w wysokości nawet do 800 €

R.W./zdj.policjazakopane

os 10.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również