Kamery live
prognoza pogody

Policja – antysmogowo na podhalańskich drogach

28 lutego 2019 15:24

Wczoraj policjanci na terenie powiatu nowotarskiego prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. Celem działań było eliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalneFunkcjonariusze skontrolowali 77 pojazdów, przeprowadzili 21 pomiarów analizatorem spalin i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów i nieprawidłowości w zakresie emisji spalin.  Przy okazji ujawnili też 3 kierujących pod wpływem alkoholu. 

Policja - antysmogowo na podhalańskich drogach

W działania włączyli się również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Podczas kontroli każdorazowo sprawdzany był stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy i policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem na terenie miejscowości Szczawnica i Krościenko łącznie zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów i nieprawidłowości w zakresie emisji spalin oraz ujawnili 3 kierujących pod wpływem alkoholu.

Po godzinie 9.00 w Krościenku nad Dunajcem kierujący bmw, 54-letni mieszkaniec gminy Krościenko miał 0.35 promila alkoholu w organizmie. Natomiast kierujący fiatem z gminy Nowy Targ miał 0.23 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni stracili prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu ( art. 87§1 k.w.) grozi grzywna do 5 000 złotych i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat. 

Po godzinie 10.00 w Szczawnicy kierujący citroenem, 35-latek z powiatu nowosądeckiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna w ogóle nie posiadał dokumentów i uprawnień do kierowania. Za stan techniczny citroena funkcjonariusze wirtualnie zatrzymali dowód rejestracyjny. 35-latek został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ( art. 178a k.k.) grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w Jabłonce po godzinie 9.00  policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym volkswagenem, który jechał w kierunku Krakowa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za wskazanym pojazdem i już po chwili zatrzymali volkswagena. Kierującym okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Jabłonka. Mężczyzna został poddany badaniu, które wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości ( art. 178a k.k.), za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dzięki prawidłowej i godnej pochwały reakcji obywatelskiej, wyeliminowano z ruchu nietrzeźwego kierującego. Kierujący pod wpływem alkoholu są bardzo dużym zagrożeniem zarówno dla siebie, jaki pozostałych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Nowy Targ

fot. arch. nowytarg24.tv

/os

os 28.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również