Kamery live
prognoza pogody

Pokona 700 km na rowerze dla chorego na raka chłopca

15 grudnia 2023 08:44

W trasę liczącą blisko 700 km spod Wielkiej Krokwi w Zakopanem wyruszył do Płocka policjant Sebastian Nowacki. W ten sposób chce wesprzeć 6-letniego Tymoteusza z Płocka, który walczy z nowotworem. Policjant będzie pokonywał trasę na rowerze miejskim, jadąc bez przerwy.

Pokona 700 km na rowerze dla chorego na raka chłopca

Sebastian Nowacki, policjant z Komendy Głównej Policji i zapalony rowerzysta rusza w kolejną wyprawę. Tym razem chce w ekstremalnych zimowych warunkach dojechać z Zakopanego do Płocka. W ten sposób chce nagłośnić sytuację ciężko chorego Tymoteusza Cholewińskiego i być pierwszym człowiekiem, który pokona ten dystans, jadąc non stop.

14 grudnia Sebastian wystartował o godz. 8.00 z Zakopanego spod Wielkiej Krokwi. Policjant na rowerze będzie jechał drogami wojewódzkimi przez Kraków, Częstochowę, Konin, Mogilno, by dotrzeć jak najszybciej do Płocka. Teren jest górzysty, a rower miejski, którym się przemieszcza, waży ponad 20 kg. Chce pobić rekord Polski przejechania dystansu na rowerze miejskim w ciągu 72 godzin.

Policjanta w czasie pokonywania trasy będzie wspierał samochód techniczny z zapasem żywności, napojów i dodatkowymi latarkami potrzebnymi do oświetlania drogi. Można śledzić jego trasę przejazdu na profilu w mediach społecznościowych na profilu: Sebastian Nowacki Ekstremalny Rowerzysta.

Policjant walczy o życie małego Tymka. Jak powiedział „nie ma czasu na czekanie, chciałem dołożyć swoją cegiełkę wsparcia i pokazać innym, że niemożliwe staje się możliwe, a granice są po to, by je przekraczać. Chcę pokazać, że trzeba walczyć, nie odpuszczać, tak jak walczy o życie dzielny Tymek”. Tymoteusz Cholewiński skończył niedawno sześć lat. Chłopczyk walczy z nowotworem tkanek miękkich. Chłopiec przeszedł niedawno operację, ale trwa dramatyczna walka o jego życie. Potrzebne są pieniądze na jego leczenie. Można je wpłacić na portalu https://www.siepomaga.pl/tymek-cholewinski

Źródło: KPP Zakopane

ag 15.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również