Kamery live
prognoza pogody

Pojechali pomagać Polakom na Kresach. Teraz organizują Bieg Pamięci

12 lipca 2023 08:40

Członkowie fundacji z miejscowości Huba na Podhalu wyjechali do Solecznika na Litwie, gdzie tamtejszym Polakom pomagają pogłębiać studnię przy Domu Pielgrzyma. Następnie 14 lipca rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rudnikach Królewskich.

Pojechali pomagać Polakom na Kresach. Teraz organizują Bieg Pamięci

Fundacja Dunajec Pomoc Polakom na Kresach od lata stara się regularnie i w różny sposób wspierać rodaków żyjących na Kresach Wschodnich. Mowa tu przede wszystkim o mieszkańcach Białorusi czy Litwy.

 – Niesiemy pomoc humanitarną, remontujemy miejsca pamięci, szkoły, aby “zasypywać podziały” włączamy się w organizację imprez sportowych, różnego rodzaju warsztatów, wydarzeń kulturalnych – tłumaczy 

Akcja charytatywna połączona zostanie z organizacją Biegu Pamięci Tropem Wyklętych. 8 lipca wolontariusze i współorganizatorzy biegu wyjechali do Solecznika na Litwie, gdzie tamtejszym Polakom pomagają pogłębiać studnię przy Domu Pielgrzyma na ternie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego. Następnie wezmą udział w uroczystościach zakończenia powstania wileńskiego mających miejsce w Krawczunach, z kolei 14 lipca w Rudnikach Królewskich rozpocznie się Bieg Pamięci upamiętniający żołnierzy Armii Krajowej.

W połowie sierpnia władze Fundacji Dunajec zamierzają zorganizować dzieciom z Litwy i Białorusi wycieczkę po Polsce. Osoby chętne wesprzeć projekt, mogą to zrobić po skontaktowaniu się z fundacją. 

redakcja 12.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również