Kamery live
prognoza pogody

Pojechał bez butów, by kupić alkohol. Miał ponad 3,5 promila

21 czerwca 2021 17:52

Nietrzeźwy traktorzysta, awantura i zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców – drogówka podsumowuje weekend na terenie powiatu nowotarskiego.

Pojechał bez butów, by kupić alkohol. Miał ponad 3,5 promila

W piątkowe południe do jednego ze sklepów w Ostrowsku wszedł nietrzeźwy mężczyzna, aby kupić alkohol.  Kiedy ekspedientka odmówiła mu sprzedaży ten zaczął się awanturować. Na miejsce awantury przyjechali policjanci z Nowego Targu. W sklepie zastali 49-letniego mężczyznę bez butów na nogach. Podczas czynności okazało się, że awanturnik przyjechał na zakupy zaparkowanym pod sklepem suzuki. Badanie alkomatem wykazało u 49-latka ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. 49-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Natomiast w miejscowości Chyżne, 41-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Ponadto 41-latek nie posiadał prawa jazdy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do szpitala. Za jazdę pod wpływem alkoholu i niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

W sobotę po południu w Spytkowicach, 16-letni kierujący motocyklem crossowym wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fiatem. Nastolatek nie posiadał prawa jazdy, a jednoślad nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Natomiast kierujący fiatem był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0.2 promila. Mężczyzna za popełnione wykroczenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu stracił prawo jazdy.

Wieczorem w miejscowości Długopole po godzinie 21, kierujący peugeotem zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z volkswagenem. Sprawca zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu, grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Godzinę później policjanci z nowotarskiej komendy otrzymali informację o nietrzeźwym traktorzyście w miejscowości Ostrowsko. W trakcie przejazdu w Waksmundzie zauważyli ciągnik rolniczy marki Ursus odpowiadający temu ze zgłoszenia. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, policjanci poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący ciągnikiem  był 47-latek z gminy Szaflary. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo, grozi mu teraz wysoka grzywna zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w weekend funkcjonariusze w Skawie ujawnili nietrzeźwego rowerzystę. 63-letni rowerzysta wydmuchał  1,3 promila.

Policja apeluje o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu!

źródło: KPP Nowy Targ

os 21.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również