Kamery live
prognoza pogody

Pogoń za złodziejem alkoholu

3 lutego 2021 09:37

Kierownik rewiru dzielnicowych z nowotarskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja, który chwilę wcześniej ukradł alkohol w jednym ze sklepów na terenie Nowego Targu. Dzięki interwencji policjanta mężczyzna poniesie konsekwencje prawne, a skradziony towar został odzyskany.

Pogoń za złodziejem alkoholu

W niedzielę wieczorem, policjant podróżował wraz z rodziną prywatnym samochodem. Podczas przejazdu przez Nowy Targ zauważył uciekającego młodego mężczyznę i biegnącego za nim ochroniarza ze sklepu. Od razu domyślił się, że ochroniarz goni złodzieja. Funkcjonariusz natychmiast zareagował, zjechał na pobocze i pobiegł za uciekinierem.

Złodziej nie reagował na polecenia zatrzymania się. Funkcjonariusz dobiegł do mężczyzny krzyknął, że jest policjantem i żeby ten się zatrzymał. Złodziej nie odpuszczał i uciekał dalej, ale kiedy przeskoczyli przez żywopłot i ogrodzenie, został zatrzymany przez policjanta. Początkowo próbował wymusić  na policjancie odstąpienie od czynności, a kiedy dotarło do niego, że nie uniknie odpowiedzialności  za kradzież, stał się agresywny, znieważył  i zaatakował funkcjonariusza. 

Policjant szybko i skutecznie obezwładnił mężczyznę. Na miejscu obecny był również ochroniarz, który do czasu przyjazdu patrolu pomagał policjantowi przytrzymać złodzieja. Sprawcą kradzieży okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Został on przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi policji. Alkohol o wartości 134 złotych został odzyskany. Podczas dalszych czynności zatrzymany był bardzo pobudzony i agresywny. Dodatkowo znieważył wykonujących czynności służbowe policjantów z patrolu.

Zatrzymany za kradzież został ukarany mandatem.  Natomiast w poniedziałek usłyszał zarzuty znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszania do zaniechania prawnej czynności służbowej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

os 03.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również