Kamery live
prognoza pogody

Podwyżka cen biletów MZK

Już nie 3,50 zł a 4 zł zapłacimy za godzinny bilet za przejazd komunikacją miejską w Nowym Targu. Średnio 11-procentowa podwyżka cen wszystkich biletów wejdzie w życie od 1 stycznia 2022 roku i – jak czytamy w uzasadnieniu uchwały – jest niezbędna do dalszego funkcjonowania MZK. Jako główną przyczynę podwyżki wskazuje się skutki pandemii. 

Podwyżka cen biletów MZK

Planowana podwyżka cen biletów uwzględnia inflację, wzrost cen paliwa i pozostałych kosztów ponoszonych przez zakład. Z ich analizy wynika, że najbardziej istotny wpływ ma tu wzrost o 36% ceny oleju napędowego i aż o 133% – ceny płynu AdBlue, oczyszczającego spaliny w silnikach z europejskimi normami emisji. Ponadto, na taki stan rzeczy złożył się wzrost kosztów zakupu części zamiennych, energii elektrycznej i gazu, a także podniesienie płacy minimalnej z 2800 zł do 3010 zł brutto.

Koszt 4 zł za godzinny przejazd komunikacją miejską nie jest raczej wygórowaną kwotą – tyle samo zapłacimy za identyczną usługę m.in. w Zakopanem, czy Żywcu. 

Uchwałę w sprawie podwyżek cen biletów MZK Rada będzie procedować podczas najbliższej Sesji. Poniżej proponowany cennik, jaki obowiązywałby od nowego roku. 

os 27.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Jadwigi 21:54 27.11.2021

Bem chodził nogami i tyle

Zobacz również