Kamery live
prognoza pogody

Podpity kierowca groził nożem

21 września 2017 16:44

64-letni kierowca nie tylko jeździł pod wpływem alkoholu, ale też groził nożem 39-letniemu mieszkańcowi, który postanowił zainterweniować i uniemożliwić jazdę piratowi drogowemu. 

Podpity kierowca groził nożem

– Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 20 września 2017 roku około godziny 16:00 w Nowym Targu na jednym z osiedli. 39 – letni mieszkaniec Nowego Targu jadąc samochodem zauważył jak kierujący Volkswagenem wyjechał z drogi podporządkowanej wymuszając na min pierwszeństwo, a w trakcie dalszej jazdy kilkukrotnie zjeżdżał z jednej strony jezdni na drugą. Mając podejrzenie, że tamten może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowił jechać za nim – relacjonuje kom. Roman Wolski z nowotarskiej Policji. 

Gdy dojechali na parking, 39 – latek od razu doskoczył do Volkswagena i uniemożliwił kierowcy opuszczenie pojazdu do czasu przyjazdu policji pomimo, iż tamten wyciągnął nóż ze schowka i groził nim przez szybę pojazdu. Przybyli na miejsce mundurowi dokonali kontroli trzeźwości 64-latka z wynikiem 1,72 promila w wydychanym powietrzu.

Przypominamy, że za jazdę „na podwójnym gazie” grozi do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

źródło: KPP Nowy Targ

NT24TV 21.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również