Kamery live
prognoza pogody

Podpisano umowę z wykonawcą wschodniej obwodnicy

27 listopada 2017 13:46

Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha oraz dyrektor oddziału Małopolska Eurovia Polska S.A. Andrzej Gruszka podpisali dziś umowę na wykonanie tzw. obwodnicy wschodniej Nowego Targu. -Cieszymy się, że możemy dzisiaj rozpocząć tę inwestycję i przekazać pałeczkę wykonawcy. To, co było po stronie miasta, zostało zakończone.

Podpisano umowę z wykonawcą wschodniej obwodnicy

A był to długi i trudny proces projektowania, uzgodnień, konieczności uporania się z odwołaniami od decyzji ZRiD, a wcześniej – całe przedsięwzięcie przenosin targowicy do nowej lokalizacji. Pozostała jedynie kwestia wypłaty odszkodowań za prywatne grunty, który zostały zajęte pod tę inwestycję.

– Mamy na to zabezpieczone środki. Starosta prowadzi postępowanie dotyczące wyceny i ustalenia wysokości odszkodowania, tak że mam nadzieję, że właściciele będą usatysfakcjonowani z wysokości tych odszkodowań. – mówił burmistrz Grzegorz Watycha. – Rok czasu to bezpieczny termin na to, żeby całą inwestycję przeprowadzić. Jest ona o tyle trudna, że zakłada budowę ronda w ciągu drogi krajowej, ale tak duża i uznana na rynku firma z pewnością sobie z tym poradzi. 

Budowa drogi łączącej ul. Waksmundzką z Al. Tysiąclecia ma odciążyć centrum miasta, poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu w mieście. Wartość kontraktu to 6 mln 700 tys. złotych. Rozstrzygnięcie przetargu i przekazanie wykonawcy placu pod budowę ostatniego fragmentu obwodnicy wschodniej zbiega się w czasie z podpisaniem umowy o 5 milionowe dofinansowanie tej inwestycji z RPO WM, która realizowana jest jako projekt unijny.

– Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takiej lokalnej inwestycji, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców i nie tylko mieszkańców w tym turystycznym rejonie. Cieszymy się podwójnie z tego sukcesu i podpisania umowy, bo ta inwestycja wpisuje się idealnie w naszą strategię bycia na rynku lokalnym, realizacji lokalnych inwestycji i współpracy z lokalnymi samorządami. Mam nadzieję, że inwestycja przebiegnie szybko i sprawnie i będziemy mogli się tu spotkać mniej więcej za rok czasu, podać sobie rękę i odebrać tę inwestycję – mówił Andrzej Gruszka, dyrektor oddziału Małopolska Eurovia Polska S.A. 

Rozpoczęcie głównych prac nastąpi wiosną 2018 roku. Przed zimą firma planuje wstępne prace geodezyjne, a jeśli pogoda pozwoli – wykonanie przekładek sieci. 

– Mam nadzieję, że ta droga wyznaczy w jakiś sposób linię zabudowy i spowoduje, że zupełnie zmieni się wygląd tej części miasta. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy ma pozwolić na zagospodarowanie i ożywienie tego terenu, wprowadzenie jakiś funkcji usługowych, czy produkcyjnych. Jest to ważna inwestycja, która będzie wpływała na wygląd całego otoczenia placu przy os. Bereki – powiedział na koniec Grzegorz Watycha.

Termin zakończenia prac przypada na październik 2018 roku.  

NT24TV 27.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również