Podhale zwycięskie w Krakowie!

30 października 2018 23:07
Drugą wygraną w sezonie w drugim meczu z Comarch Cracovią zapisali na swoim koncie hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. Tym razem „Szarotki” pokonały „Pasy” na ich lodzie 4:2. Wygrana absolutnie nie wzięła się z przypadku. To było bardzo dobre spotkanie nowotarżan.

Od samego początku inicjatywa należała bowiem właśnie do nich. To Podhalanie zdecydowanie częściej zagrażało bramce gospodarzy. W pierwszej tercji sposobu na pokonanie Michaela Łuby nowotarżanie – nawet wówczas gdy trzykrotnie grali w liczebnej przewadze – jednak nie znaleźli i w efekcie ta część spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej tercji przewaga Podhala jeszcze urosłą. I wreszcie w 30 min prowadzenie dał nowotarżanom, będący ostatnimi czasy w świetnej dyspozycji Krystian Dziubiński, popisując się efektownym strzałem tuż pod poprzeczkę.

Po tej bramce „Szarotki” z jeszcze większym animuszem zaczęły nacierać na bramkę „Pasów”, ale kilka kolejnych szans nie wykorzystało, co też zemściło się w 35 min, kiedy sprytem przed bramką Przemysława Odrobnego wykazał się Michal Vachovec, wyrównując stan meczu na 1:1.

Odpowiedź nowotarżan była jednak błyskawiczna. Niespełna dwie minuty potem, po kontrataku i wymianie podań z Bartłomiejem Neupauerem, ponowne prowadzenie dał Podhalu Mateusz Michalski i po 40 minutach górale prowadzili 2:1.

Trzecia tercja zaczęła się od ataków Cracovii. W sytuacji sam na sam z Odrobnym znalazł się Csamango, ale to bramkarz „Szarotek” był górą. Zapędy krakowian ostudził ponownie duet Neupauer – Michalski i ten drugi ponownie wpisał się na listę strzelców. Co prawda w 50 min drugą bramkę zdobyli gospodarze (Vachovec), ale riposta nowotarżan przyszła po 30 sekundach. Gol Jonasa Tolvanena definitywnie już rozstrzygnął losy tego spotkania.

Comarch Cracovia – TatrySki Podhale 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Bramki: 0:1 Dziubiński (Koski, Sammalmaa) 30, 1:1 Vachovec (Szurowski) 35, 1:2 Michalski (Neupuer) 37, 1:3 Michalski (Neupauer, Liikanen) 48, 2:3 Vachovec 50, 2:4 Tolvanen (Zapała) 50.

Sędziował Włodzimierz Marczuk z Torunia. Kary: 18 min – 6 min.

Cracovia: Łuba – Kruczek, Sordon, Sztwiertnia, Svec, Domogała – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Musioł, Szurowski, Kamiński, Zygmunt, Brynkus oraz Gajor, Kamieniau, Kisielewski.

Podhale: Odrobny – Wajda, Tolvanen, Koski, Dziubiński, Sammalmma – Jaśkiewicz, Mrugała, Guzik, Zapała, Siuty – Różański, Moksunen, Michalski, Neupauer, Worwa – Wsół, Dutka, Słowakiewicz, D. Kapica, Liikanen.