Podhale wreszcie zwycięskie! (video)

18 września 2016 07:36
Wyciszenie Włącz dźwięk

9 kolejka spotkań rozgrywek 3 ligi okazała się wreszcie szczęśliwa dla piłkarzy Podhala Nowy Targ. Nowotarżanie pokonali na swoim boisku 3:0 drużynę Cosmosu Nowotaniec odnosząc tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo pod wodzą trenera Dariusza Sieklińskiego.

O wygranej gospodarzy zadecydowała przede wszystkim wysoka ich skuteczność.  Po pierwszej połowie Podhalanie prowadzili 1:0, wykorzystując jedyną sytuację bramkową, jaką w tej części gry sobie stworzyli. Miała ona miejsce w 33 min. Na prawym skrzydle Dawid Basta rozprowadził akcję z Rafałem Komorkiem, ten zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej w pole karne, gdzie zamykający akcję Wojciech Dziadzio z bliska dopełnił formalności. Goście w pierwszej odsłonie meczu próbowali głównie uderzeń z dystansu, ale każde z nich padło łupem dobrze spisującego się w bramce Podhala Kaisa Al Aniego.

Pierwsze minuty drugiej połowy to inicjatywa gości, którzy dwukrotnie bliscy byli zdobycia bramki wyrównującej. W 50 min Rafał Mikulec z 12 metrów próbował lobować Al Aniego, ale ten końcami palców zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Z kolei w 52 min ostro dośrodkowana w pole karne przez Marka Maślejaka futbolówka zatrzymała się na poprzeczce nowotarskiej bramki.

Nowotarżanie przetrwali chwilowy napór rywala i w 56 min drugim golem ostudzili ich zapędy. Ponownie Basta włączył się do akcji ofensywnej, zagrał piłkę przed bramkę, tam minął się z nią jeden z obrońców Cosmosu, przejął ją Dziadzio, wyczekał bramkarza i pewnym strzałem ulokował ją w bramce. Wygraną Podhala przypieczętował w 76 min Taras Jaworski, pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego z okolic 20 metra.

NKP Podhale Nowy Targ – Cosmos Nowotaniec 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Dziadzio 33, 2:0 Dziadzio 56, 3:0 Jaworski 75

Podhale: Al Ani – Basta, Mikołajczyk, Bedronka, Zając – Komorek (73 Czubin), Jaworski (89 Ochman), Ligienza, Świerzbiński, Dziadzio (83 Gadzina) – Pająk (65 Piwowarczyk).

Sędziował: Seweryn Kozub z Brzeska. Żółte kartki: Basta, Mikołajczyk – Dymowski, Wójcik, Pidwiryn, Laskowski. Widzów: 200

Po meczu na konferencji prasowej obaj trenerzy byli zadowoleni z postawy swoich zawodników.