Podhale w finale PP OZPN Nowy Sącz

5 lipca 2020 21:37

Piłkarze Podhala Nowy Targ mimo dużych problemów personalnych wygrali – 2:1 – wyjazdowe spotkanie półfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz z czwartoligowa Limanovią

Trener nowotarżan Marcin Zubek miał do dyspozycji jedynie 13 zawodników, licząc nie do końca zdrowego Dawida Dynarka, z którego usług zresztą nie skorzystał.

Po pierwszej połowie Podhale prowadziło 1:0 po trafieniu z 28 min Jarosława Potońca, który dopadł bezpańska piłkę i oddał skuteczny strzał. Sytuacji bramkowych nowotarżanie przed przerwą mieli jeszcze kilka, ale świetnie spisywał się bramkarz gospodarzy.

Po przerwie, w 57 min po faulu na Damianie Mrówce, na 2:0 z rzutu karnego prowadzenie podwyższył Michał Nawrot. Z upływem czasu coraz śmielej poczynali sobie gospodarze i w 71 min po rzucie rożnym zdobyli oni gola kontaktowego. Podhale mogło skarcić limanowian trzecim golem. Lepiarz i Skórski trafiali jednak w słupek. W końcówce kilka razy zakotłowało się pod bramką nowotarską, ale koniec końców miejscowym nie udało się doprowadzić do remisu.

– Mieliśmy dwa cele na to spotkanie. Pierwszy to wygrać i awansować dalej. Drugi to uniknąć kontuzji. Udało się nam zrealizować oba i to najważniejsze. Co do samego spotkania, to gospodarze zaczęli bardzo ambitnie. Ruszyli na nas, ale z biegiem czasu przejęliśmy kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Efektem tego były dwa zdobyte gole. Mniej więcej od 70 minuty odalismy trochę inicjatywę gospodarzom, a stracona bramka sprowokowała nerwową końcówkę – ocenił trener Podhala, Marcin Zubek

W finale – zaplanowanym  na 12 lipca – Podhale zmierzy się ze zwycięzcą środowego spotkania między Glinikiem Gorlice, a Popradem Muszyna.

Limanovia Limanowa – NKP Podhale Nowy Targ 1:2 (0:1)
Bramki dla Podhala: Potoniec 28, Nawrot 57 z karnego.
Podhale: Szukała – Derek (60 Palonek), Lewiński, Wajsak, Potoniec – Mizia, Nawrot, Mianowany, Skórski, Mrówka – Lepiarz.