Podhale postawiło się pierwszoligowcowi

11 stycznia 2020 13:27

Od wyjazdowej porażki 1:2 z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko Biała serię gier sparingowych przed rundą wiosenną rozgrywek 3 ligi rozpoczęli piłkarze Podhala Nowy Targ.

Nowotarżanie przystąpili do meczu po ledwie 4 treningach. ]Trener Marcin Zubek miał do dyspozycji 22 zawodników. W tej grupie byli testowani Michał Banik oraz Maciej Styrczula.

Na tle grającego dwie klasy rozgrywkowe wyżej rywala nowotarżanie pokazali się z korzystnej strony i długimi momentami dorównywali mu kroku.

Pierwszy gol padł w 9 min. Zdobył go dla Podbeskidzia Micha Rzuchowski, bezpośrednio z rzutu wolnego. Na 2:0 trafił efektownie z dystansu w 57 min Michał Marzec. Równie piękny był honorowy gol dla Podhala autorstwa Dariusza Zapotocznego z 85 min, zdobyty uderzeniem z wolnego.

TS Podbeskidzie Bielsko Biała – Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Rzuchowski 8, 2:0 Marzec 57, 2:1 Zapotoczny 85.
Podbeskidzie: I połowa: R. Leszczyński – Jaroch, Osyra, Bashlai, Gach – Danielak, Rzuchowski, Rakowski, Sieracki, Sierpina – Roginić. II połowa: A. Leszczyński – Mroczko, Komor, Bieroński, Vaclav – Laskowski, Rzuchowski (76’ Studnicki), Hilbrycht, Sopoćko, Marzec – Martin
Podhale: I połowa: Pieszek – Tonia, Lewiński, Danilczyk, Witkowski, Mizia, Dynarek, Skórski, Hruska, Palonek, Lepiarz. II połowa: Styrczula – Tonia (60’ Staszczak), Wajsak, Mączka, Witkowski (60’ Derek), Mizia (60’ Zapotoczny), Mianowany, Potoniec, zawodnik testowany (75’ Molis) Mrówka