Kamery live
prognoza pogody

Podhalańskie olśnienia. Malarstwo Edwarda Lasyka

1 marca 2023 17:53

Podhalańskie olśnienia. Malarstwo Edwarda Lasyka. Wernisaż: 30 marca, (czwartek), godz. 17:00, Zakopiańskie Centrum Kultury / Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27. Kurator: Małgorzata Wonuczka Wnuk.

Podhalańskie olśnienia. Malarstwo Edwarda Lasyka

Edward Lasyk od blisko 70 lat mieszka na Podhalu. Chociaż urodził się w powiecie limanowskim, to całe swoje życie związał z naszym regionem. Zafascynowany górami, architekturą, florą uzupełniał swe życie zawodowe przenosząc własne wrażenia, odczucia i klimaty na płótno. Niebagatelne znaczenie miała w tej twórczej pasji znajomość i przyjaźń z Bronisławem Kłosowskim (1923-2011). Wspólne wędrówki z zakopiańskim artystą malarzem, wspólne dyskusje i pasje owocowały doskonaleniem warsztatu. Powstawały kolejne obrazy ukazujące świat gór, góralskie chałupy i kapliczki przedstawione w różnych porach roku, a także kwiaty. Obrazy prezentowane w Czerwonym Dworze nigdy nie były pokazywane szerszej publiczności. To pierwsza wystawa Edwarda Lasyka, która z pewnością przybliży odwiedzającym góralskie, podhalańskie klimaty.

os 01.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również