Kamery live
prognoza pogody

Podhalańskie Forum Proobronności – międzynarodowe służby o terroryzmie i nie tylko

14 kwietnia 2018 10:45

NOWY TARG. Przedstawicieli międzynarodowych służb mundurowych wysokiej rangi – z Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, nawet z Cypru – zgromadziło Podhalańskie Forum Proobronności. Z polskiej strony uczestnikami byli reprezentanci policji, straży pożarnej i Straży Granicznej szczebla wojewódzkiego i powiatowego.

Podhalańskie Forum Proobronności – międzynarodowe służby o terroryzmie i nie tylko

Sympozjum pod hasłem „Terroryzm – zagrożeniem XXI wieku”, z kilkupunktowym programem prelekcji, ściągnęło także kadetów z Krakowa, Chrzanowa, Trzebini W sali obrad Urzędu Miasta organizowała ją Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku, posiadająca Wydział Zamiejscowy w nowotarskim II Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Jadwigi Królowej.

Forum Odbyło się pod honorowym patronatem burmistrza Grzegorza Watychy, a razem z nim gości witał pełnomocnik rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej, jednocześnie dziekan Wydziału Zamiejscowego w Nowym Targu, dr Henryk Stępień. Sala obrad nie mogła pomieścić ok. 250-osobowego tłumu uczestników i dojeżdżających grup kadetów z różnych miejscowości. Na tle uczniów klas mundurowych polskich liceów wyróżniali się kadeci rosyjskiej marynarki wojennej.

Tematyka prelekcji skupiała się przede wszystkim na zagrożeniu terroryzmem, również cyberterroryzmem i wojną w cyberprzestrzeni. Krótkie wykłady głoszone były głównie z językach rosyjskim i angielskim.  

/as                    

admin 14.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również