Kamery live
prognoza pogody

Podhalański Sztab WOŚP – gotowy przed niedzielnym finałem

10 stycznia 2018 13:53
Wyciszenie Włącz dźwięk

W Podhalańskim Sztabie WOŚP trwają przygotowania do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane w tym roku środki przeznaczone będą na “wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. Przypomnijmy, że w ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN, z czego większość przekazana została właśnie dla szpitali i oddziałów dziecięcych. Sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. 

Organizacją finału WOŚP na Podhalu tradycyjnie zajmuje się Podhalański Sztab WOŚP działający przy firmie Akcja Serca. W tym roku do pomocy przy zbiórce zgłosiło się blisko 200 wolontariuszy z terenu Nowego Targu i okolicznych wsi: Białki i Bukowiny Tatrzańskiej, Gronkowa, Czarnego i Białego Dunajca.

Na terenie miasta zaplanowanych jest szereg wydarzeń towarzyszących, w których organizację włączyły się nowotarskie kluby fitness (CF Podhale, HI-Fitness – tu Finał WOŚP zaczyna się już 12 stycznia) oraz Miejski Ośrodek Kultury. Prócz licznych występów muzycznych i teatralnych (szczegóły: na plakacie) oraz tradycyjnej licytacji, w MOK będzie miała miejsce akcja honorowego krwiodawstwa oraz atrakcje przygotowane przez Airsoft Podhale.  

Trwają aukcje allegro przedmiotów, bądź usług przekazanych Podhalańskiemu Sztabowi przez licznych darczyńców. Niezwykle wzruszający jest gest pana Tomasza Garbaciaka, emerytowanego górnika z Konina, aktualnie – mieszkańca Podhala, który przekazał na licytację galowy mundur górniczy,  w którym w 2000 roku wystąpił podczas audiencji u Jana Pawła II. 

Wśród atrakcji, jakie znaleźć można na aukcjach są też: widokowy lot balonem  PCD Salami, trening snowboardowy z Olą Król, wisiorek “Szarotka” z pracowni DawidCraft, sesje tatuażu w StraightLine Tattoo, unikatowa czapeczka snapback z logo Podhalańskiego Sztabu.

Wśród licytowanych przedmiotów – prawdziwa gratka dla fanów skoków narciarskich: trykot i zdjęcie z autografem Dawida Kubackiego oraz identyfikator i zdjęcie za autografem Kamila Stocha. 

os 10.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również