Kamery live
prognoza pogody

Podhalańska z monitoringiem?

Instalacja monitoringu w okolicach bloku nr 20 przy ul. Podhalańskiej – taki pomysł stał się przedmiotem jednej z interpelacji radnej Ewy Garbacz podczas ostatniej Sesji. Pod wnioskiem podpisali się lokatorzy z ponad 40 mieszkań, którzy w godzinach wieczornych nie czują się do końca bezpiecznie w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Problem mogłoby rozwiązać zainstalowanie kamer wzdłuż bloku od strony klatek schodowych, przy parkingu pod klatkami schodowymi tego bloku oraz przy śmietniku między blokami 20 i 14. 

Podhalańska z monitoringiem?

“Pod klatkami oraz w okolicach bloku notorycznie dochodzi do naruszania prawa, w tym aktów wandalizmu.” – czytamy w podpisanej przez 2/3 mieszkańców bloku interpelacji. “Narastająca ilość takich zdarzeń, a także interwencje policji i Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, wpłynęły na reakcję mieszkańców. Monitoring z pewnością umożliwi identyfikację osób, które dopuszczają się aktów przemocy i wandalizmu.” 

Dodatkowo, montaż kamer docelowo ma zadziałać również prewencyjnie i zminimalizować bądź całkowicie wyeliminować potencjalnie niebezpieczne zdarzenia. 

/os

os 12.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Adam 13:34 14.03.2019

można zainstalować również kamery przy Podtatrzanskiej 84 obok sklepu Shot. stałe stoją tam i piją a później sikają i srają do pomieszczenia na kosze . Strach tam wchodzić po zmroku żeby nie wejść w śmierdzące gówno

Zobacz również