Kamery live
prognoza pogody

Podhalańska ścieżka do niepodległości

18 sierpnia 2022 21:36

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprasza do poznania, w nieszablonowej formie, intrygujących faktów i ciekawych miejsc historycznych na mapie Nowego Targu. Nawet rdzenni mieszkańcy naszego miasta mogą być zaskoczeni, że codziennie mijają niemych świadków wydarzeń z lat 1917-1922, nie zdając sobie sprawy z ich historycznej wartości.

Podhalańska ścieżka do niepodległości

W ramach zadania pn. ”Podhalańska ścieżka do niepodległości” pracownicy Biblioteki zapraszają na innowacyjne spotkania z historią okresu odrodzenia Niepodległej:

    • w dniu 09 września na spacer tematyczny z przewodnikiem po miejscach naznaczonych śladami wydarzeń z czasów walki o niepodległość Rzeczypospolitej – prolog. Zapraszamy na spacer także osoby ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi!
    • w dniach 13-16 września na warsztaty projektowania mobilnej gry terenowej na smartfona dla młodzieży z wykorzystaniem platformy ActionTrack (zapisy – ograniczona ilość miejsc )
    • w dniu 30 września na uroczystą premierę miejskiej gry terenowej stworzonej przez uczestników warsztatów.

Podążając ścieżką historii zdarzeń i ludzi, uczestnicy projektu będą mogli się wręcz namacalnie zetknąć z miejscami ważnymi dla historii regionu, ale również rozwinąć swoje umiejętności przy wykorzystaniu nowych technologii.

Zadanie jest realizowane w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Historycznym – Oddział w Nowym Targu oraz Wojskowym Centrum Rekrutacji Nowy Targ.

Szczegóły na plakatach i stronie www.mbp.nowytarg.pl

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

os 18.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również