Kamery live
prognoza pogody

Podhalańska ścieżka do niepodległości – spacer tematyczny

7 września 2022 14:31

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do poznania intrygujących faktów i ciekawych miejsc historycznych na mapie Nowego Targu. Cykl innowacyjnych spotkań z historią okresu odrodzenia Niepodległej rozpocznie się od spaceru historycznego w piątek 9 września 2022r. o godz.15.00 – zbiórka przed budynkiem Biblioteki na ul. Kolejowej 23.

Podhalańska ścieżka do niepodległości  - spacer tematyczny

Będzie to spacer tematyczny z przewodnikiem po miejscach naznaczonych śladami wydarzeń z czasów walki o niepodległość Rzeczypospolitej. Podążając ścieżką historii zdarzeń i ludzi, uczestnicy będą mogli się wręcz namacalnie zetknąć z miejscami ważnymi dla historii regionu.

Zapraszamy także osoby ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi!

Spacer będzie swoistym prologiem do kolejnego wydarzenia, a mianowicie mobilnej gry terenowej, której premiera odbędzie się w dniu 30 września br.

Szczegóły na plakatach i stronie www.mbp.nowytarg.pl

Zadanie jest realizowane w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Historycznym – Oddział w Nowym Targu oraz Wojskowym Centrum Rekrutacji Nowy Targ.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

os 07.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również