Kamery live
prognoza pogody

„Podhalanka” z milionem złotych od ministra

24 marca 2018 09:51

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu otrzymała grant w wysokości 1 mln zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Symboliczny czek rektorowi i profesorowi PPWSZ ks. dr hab. Stanisławowi Gulakowi wręczył w Rytrze na zgromadzeniu rektorów publicznych szkół zawodowych w Polsce dr Jarosław Gowin, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Podhalanka” z milionem złotych od ministra

– Zainicjowałem coś co będzie stałą praktyką, konkurs na tak zwane inicjatywy doskonałości dydaktycznej – mówił minister Jarosław Gowin. Wyjaśnił, że od tego roku, każdego roku grupa najlepiej kształcących na potrzeby rynku pracy uczelni zawodowych w Polsce będzie otrzymywać dodatkową dotację wprost od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – W tym roku taką dotację otrzymała Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu – podkreślił wręczając czek rektorowi i profesorowi PPWSZ ks. dr hab. Stanisławowi Gulakowi.

– Jestem wdzięczny Panu Ministrowi za docenienie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu i przekazanie nam funduszy. Mogę zapewnić, że dotację wykorzystamy zgodnie z przeznaczeniem na rozwój edukacji na naszej Uczelni, staramy się przecież o uruchomienie nowych pięciu kierunków – mówił rektor i profesor PPWSZ ks. dr hab. Stanisław Gulak.

W Rytrze już po raz 28 na zgromadzeniu plenarnym gościli rektorzy publicznych szkół zawodowych w Polsce. Tym razem obecny był i minister Jarosław Gowin. Podkreślił, iż rząd przyjął już projekt ustawy, który głęboko reformuje system szkolnictwa wyższego, a wkrótce ruszą nad nim prace parlamentarne.

To spotkanie jest dla mnie kolejną okazją do dialogu ze środowiskiem akademickim, a konkretnie do dialogu z bardzo ważną grupą uczelni jaką są publiczne uczelnie zawodowe – mówił minister Jarosław Gowin. Podkreślił, że uczelnie zawodowe mają bardzo ważną misję. Są bowiem nie tylko ośrodkami kształcenia lokalnych elit, ale i ośrodkami, które swe kształcenie dostosowują do potrzeb lokalnych rynków pracy. Zapewnił też rektorów, że wie o konieczności większych nakładów finansowych na szkolnictwo wyższe i już spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim oraz Teresą Czerwińską, minister finansów. Zapowiedział, że w przyszłym roku będzie o 700 mln zł więcej na szkolnictwo wyższe, a dodatkowe 3 miliardy zł rząd przeznaczył do podziału pomiędzy uczelnie publiczne. Zapewnił, że co roku fundusze będą się zwiększały.

Beata Szkaradzińska, rzecznik prasowy PPWSZ

 

os 24.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również