Kamery live
prognoza pogody

Pochodzi z Sidziny, od trzech lat tworzy swoją muzykę. Posłuchajcie “Kosmitki”

31 marca 2021 10:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Jest wokalistką, pochodzi z Sidziny i od 3 lat – -jako autorka muzyki i tekstów – tworzy własne utwory, którymi dzieli się ze światem głównie za pośrednictwem serwisu youtube. Prezentujemy najnowszy utwór Justyny Biedrawy zatytułowany “Kosmitka”, do którego teledysk powstał w Nowym Targu.

Powiedz, proszę, parę słów o sobie i swojej przygodzie  z muzyką. Jak to się zaczęło?

Justyna Biedrawa: Pochodzę z Sidziny spod Babiej Góry, muzyka towarzyszy mi od najmłodszych lat. Od dziecka jest to moja największa pasja, ale nigdy nie wiązałam z nią przyszłości. Śpiewałam podczas szkolnych występów, lokalnych wydarzeń oraz na ślubach. Następnie idąc za “głosem rozumu” ukończyłam najpierw liceum im. E.Romera w Rabce-Zdrój, a następnie studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pasja jednak powróciła i pewnego dnia nie tylko znów zaczęłam śpiewać, a co ważniejsze zaczęłam tworzyć własne utwory, pisać teksty. Znalazłam swój sposób na wyrażanie siebie przez muzykę. Od prawie 3 lat tworzę własne utwory, którymi dzielę się ze światem głównie za pośrednictwem YT. 

Co cię inspiruje?

-Muzyka najbliższa mojemu sercu to soul, rnb, jazz oraz blues. Inspiracje do tworzenia piosenek czerpię przede wszystkim z obserwowania rzeczywistości, sytuacji, ludzi wokół, a także z własnych doświadczeń, emocji. Lubię bawić się słowem, więc często nawet jedno ciekawe słowo bądź ich połączenie może być początkiem nowego utworu. 

Powiedz coś więcej o najnowszej piosence, którą nam prezentujesz. 

Moja najnowsza piosenka nosi tytuł “Kosmitka”. Z przymrużeniem oka opisuję w niej siebie, czyli dziewczynę chodzącą własnymi ścieżkami,  nieco skomplikowaną, nie bojącą się iść pod prąd i żyć według swoich zasad. Teledysk do utworu powstał właśnie w Nowym Targu w Apeture Studio. 

Ważnym utworem z ostatnich miesięcy jest także piosenka “Poranki” powstała podczas pandemii. Szczera, prawdziwa, opisująca stan, moment w moim życiu, w którym z powodu pandemii wszystko się dla mnie zatrzymało. Nie biegłam. A liczyły się tylko “Poranki”

os 31.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również