Kamery live
prognoza pogody

Po wystąpieniu samorządowców z Podhala – “krajobrazowy” projekt do ponownego rozpatrzenia

Wyciszenie Włącz dźwięk

PODHALE – KRAKÓW. Do punktu „wolne wnioski” na posiedzeniu Sejmiku Województwa Małopolskiego musiała czekać delegacja samorządowców z Podhala, by wyrazić swój sprzeciw wobec proponowanej przez Zarząd Województwa nowelizacji uchwały o Małopolskim Obszarze Chronionego Krajobrazu. Marszałek obiecał skierowanie kontrowersyjnego projektu do ponownego rozpoznania.

W imieniu domagających się zablokowania groźnych dla społecznie ważnych inwestycji zmian, na forum Sejmiku wystąpił Wiesław Parzygnat, przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ, składając propozycję rozwiązań identycznych z tymi, które przyjęło województwo warmińsko-mazurskie. Poparli go wojewódzcy radni z Podhala: Marek Wierzba, Jan Piczura i Stanisław Barnaś.

Marszałek województwa, Witold Kozłowski, obiecał, że zajmie się sprawą, kierując ją do ponownego przeanalizowania przez dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych. Oczywiście z intencją doprowadzenia do korzystnego dla zainteresowanych stron rozpoznania.

– Głos Podhala zabrzmiał, a co z tego wyniknie – zobaczymy – mówi wicewójt Marcin Kolasa po zakończeniu obrad. – Okazało się, że na poziomie Sejmiku nie ma wiedzy, jakie zagrożenia niesie zapis proponowany w projekcie. Ale nie może być tak, że z poziomu Krakowa wprowadza się zapisy bez rozpoznania sytuacji i bez myślenia o ich skutkach w terenie.

(asz)

Fot. Urząd Marszałkowski

Anna Szopińska 25.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Danuta 07:05 27.03.2019

Cyt: "...nie może być tak, że z poziomu Krakowa wprowadza się zapisy bez rozpoznania sytuacji i bez myślenia o ich skutkach w terenie..." No właśnie, jak tak można!!! siedząc na stołku i wymyślać rzeczywistość. I to jest ta prawdziwa biurokracja, płatna dobrym wynagrodzeniem bez krzty wysiłku.

Zobacz również