Kamery live
prognoza pogody

Po kłótni z mamą uciekła do lasu. Nowotarscy policjanci odnaleźli zmarzniętą i wyczerpaną 15-latkę

1 marca 2023 13:18

Wczoraj po południu, 15-latka po kłótni z mamą wybiegła z domu i uciekła w nieznanym kierunku. Po jakimś czasie, wyziębiona i bardzo zmęczona skontaktowała się ze swoją koleżanką, mówiąc że się zgubiła w lesie. Jak ustaliła policja, chodzi o teren leśny w pobliżu Ludźmierza i Trutego. Skuteczne działania podjęte przez funkcjonariuszy i udzielona pomoc przedmedyczna spowodowały, że akcja poszukiwawcza zakończyła się szczęśliwie. 

Po kłótni z mamą uciekła do lasu. Nowotarscy policjanci odnaleźli zmarzniętą i wyczerpaną 15-latkę

Koleżanka wezwała pomoc. Na miejsce, jako pierwszych skierowano policjantów z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego nowotarskiej komendy, którzy po ustaleniu okoliczności ucieczki natychmiast przystąpili do poszukiwań dziewczyny. Na zewnątrz panowała temperatura ujemna i zbliżał się zmierzch. Funkcjonariusze telefonicznie próbowali skontaktować się z nastolatką, jednak jej telefon nie odpowiadał. Kontynuując poszukiwania, policjanci kilkukrotnie dzwonili na jej telefon.

-W pewnym momencie dziewczyna odebrała i bardzo słabym głosem przekazała, że znajduje się w lesie, jednak nie wie gdzie, bo straciła orientację, a nie ma już siły iść dalej, jest bardzo zmarznięta i “nie czuje już nóg” – relacjonuje podkom. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy policji w Nowym Targu – Wszystko wskazywało na to, że znajduje się ona w lesie w pobliżu miejscowości Trute lub Ludźmierz. Policjanci słysząc, w jakim stanie się znajduje nastolatka cały czas kontynuowali z nią rozmowę i instruowali, aby szła dalej i kierowała się w kierunku świateł, które widziała.

W pewnym momencie przy bocznej uliczce w miejscowości Trute zauważyli poszukiwaną, która nagle osunęła się na ziemię i straciła przytomność. Policjanci natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej, udzielili jej pomocy przedmedycznej i po kilku minutach na szczęście odzyskała przytomność.

Funkcjonariusze zadbali o jej komfort termiczny do czasu przyjazdu karetki pogotowia. 15-latka została przekazana rodzinie i przewieziona do nowotarskiego szpitala na obserwację. Skuteczne działania podjęte przez funkcjonariuszy i udzielona pomoc przedmedyczna spowodowały, że akcja poszukiwawcza miała szczęśliwy finał.

mat. nadesłane KPP Nowy Targ

 

os 01.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również