Kamery live
prognoza pogody

Płyta jak modlitwa o lepszy świat. Muzyczny projekt De Press dla “Barki” – koła PSONI z Jabłonki

13 kwietnia 2023 23:52
Wyciszenie Włącz dźwięk

Grupa De Press, muzycznie zaangażowała się w pomoc Polskiemu Stowarzyszeniu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną “Barka” – koło w Jabłonce. Na wydanej właśnie płycie De Press “dla Barki” znalazły się utwory poświęcone m.in. Janowi Pawłowi II, czy Matce Boskiej. Płyta jest niczym innym jak modlitwą o lepszy świat – mówi Andrzej Dziubek, lider zespołu De Press, inicjator projektu. 

De Press dla “Barki” to tzw. epka czyli mini album obejmujący pięć utworów muzycznych. Muzyka jest dostępna na youtube i w serwisach streamingowych. 

Inicjatorem projektu De Press Dla „BARKI” jest Andrzej Dziubek, który opowiada o tym jak doszło do współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Jabłonce “BARKA”:

-Pod koniec roku 2022 z Tomkiem Fudalą nagraliśmy sporo materiału, wystarczająco na dwie płyty. Pierwszym moim odruchem serca było przekazanie płyty na dom dziecka na Ukrainie, a więc skontaktowałem się z moim starym wydawcą. Jego reakcja: “to dość skomplikowane będzie”. Wyczułem, że tu bardziej rozchodzi się o biznes, niż dar, więc postanowiłem sam zainwestować w produkcję płyty, a że z „Barką” dla niepełnosprawnych w Jabłonce miałem kontakt wcześniej, postanowiłem przekazać tę płytę dla nich. Tak się złożyło, że akurat mieli aukcję w domu strażackim, więc przekazałem im kilka moich obrazów i tę płytę, gdzie jej okładka jest zaprojektowana przez pana Zborka, jednego z podopiecznych tej instytucji. Płyta jest niczym innym jak modlitwą o lepszy świat – mówi Andrzej Dziubek. 

Na płycie znalazły się utwory poświęcone świętym i błogosławionym, Matce Boskiej i Chrystusowi. Videoklipy do większości utworów z tej płyty zrealizował Bartłomiej “Bart” Dyrcz, który jest również autorem książki „Elektryczny Baca”, biografii Andrzeja Dziubka, założyciela słynnej grupy De Press. Książka ukaże się na rynku już w tym roku.

Płyta w całości znajduje się pod linkiem: https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_nmH–G85ssXc2MoSYAR6ZJCEfbif1alfY

Fotografie powstały na planie videoklipu do utworu “Królowo Polski”.

Fot. B. Dyrcz

os 13.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również