PILNE

Plenerowe Nieszpory Ludźmierskie

10 sierpnia 2020 11:17
Wyciszenie Włącz dźwięk

W niedzielę, 16 sierpnia górale świętować będą Podhalańskie Urodziny św. Jana Pawła II. Uroczystość miała odbyć się w maju, ale z powodu licznych obostrzeń musiała zostać przeniesiona. 15 sierpnia ma miejsce co roku główny Odpust Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu, w tym roku wielkie świętowanie będzie przedłużone do niedzieli wieczór. 

“16 sierpnia, kiedy to o godz. 19:00 będziemy się modlić ze św. Janem Pawłem II modlitwą różańcową”– zapowiadają organizatorzy, natomiast o godzinie 20:00 rozpocznie się szczególny plenerowy koncert. Słynne oratorium “Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego odśpiewają artyści, wśród których znajdą się także uczestnicy premierowych koncertów z początku lat 90. Na scenie wystąpią wspólnie ze stuosobowym zespołem muzyków i śpiewaków góralskich, a towarzyszyć im będzie chór Górecki Chamber Choir i orkiestra Passionart. Wszystko to pod batutą Piotra Sułkowskiego. 

Świętowanie urodzin św. Jana Pawła II będzie miało miejsce między bazyliką a ołtarzem polowym – czyli między miejscem koronacji cudownej figury Matki Boskiej Ludźmierskiej w 1963 r. a miejscem modlitwy św. Jana Pawła II w roku 1997.

Wstęp wolny.

Taśmy z górnej półki: 1992 – nowotarska premiera “Nieszporów Ludźmierskich”(fragment)

os 10.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również