Kamery live
prognoza pogody

Planujesz weekend w Gorcach? Przeczytaj

Po długiej przerwie spowodowanej zamknięciem lasów i Parków Narodowych mieszkańcy Podhala i turyści znów mogą zwiedzać Gorce. Wybierający się w góry z pewnością ucieszą się z częściowego uruchomienia tamtejszych schronisk. Jednocześnie władze parku informuje o wprowadzonych nowych obostrzeniach.

Planujesz weekend w Gorcach? Przeczytaj
Fot. Facebook/KolibaNaŁapsowejPolanie 
 
Co prawda nie pokój z łóżkiem i pięknym widokiem na dzikie góry, lecz niewielkie okienko w którym zakupimy napoje, coś słodkiego, a nawet pełnoprawny, ciepły posiłek. Z uruchomienia cieszą się pracownicy obiektu Koliba na Łapsowej Polanie, dzięki któremu znów będą mogli obsłużyć spragnionych przechodniów. 
 
 – Po długiej przerwie z radością obwieszczamy otwarcie “Małego leśnego okienka na świat”, gdzie nabędziecie wszystko co niezbędne do Waszych górskich eskapad. ZAPRASZAMY ZNÓW W GÓRY! – piszą członkowie schronu w mediach społecznościowych.
 
Na podobne rozwiązanie zdecydowano się w popularnym schronisku PTTK na Starych Wierchach. W obu miejscach zwiedzający gorczańską przyrodę nie mają jednak co liczyć na wynajem pokoju.
 
 – Otworzyliśmy punkt sprzedaży na wynos, a w nim napoje zimne i gorące, ciepły posiłek i ciasto. Zapraszamy. P.S. Schronisko dla odwiedzających jest w dalszym ciągu zamknięte, nie realizujemy noclegów
 
Tymczasem władze Gorczańskiego Parku Narodowego przyznaje, że otwarte szlaki znajdują się w dobrym stanie.
 
 – Systematycznie będziemy usuwać drzewa, które zalegają na szlakach oraz naprawiać uszkodzoną infrastrukturę turystyczną. Trochę śniegu jest jeszcze w miejscach zacienionych – można przeczytać w opublikowanej przez park informacji.
 
Pracownicy parku od wczoraj rozpoczęli stacjonarną obsługę ruchu turystycznego w punkcie sprzedaży biletów wstępu w Koninkach i na miejscu parkingowym na Trusiówce w Lubomierzu. Obsługujący zobowiązani są do zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa.
 
 – Szlaki na terenie GPN nie są zamknięte, jednak w tej trudnej sytuacji zachowajmy zdrowy rozsądek i nie narażajmy siebie i innych. Dostosujmy się do obowiązujących zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Szlaki, ścieżki edukacyjne i infrastruktura turystyczna nie są dezynfekowane – piszą władze parku. – Środki uzyskane z opłat przeznaczamy na obsługę i utrzymanie infrastruktury turystycznej oraz porządkowanie terenu GPN. Dodatkowo wpływy z biletów wstępu wspierają działalność ratowniczej Grupy Podhalańskiej GOPR.
 
Jednocześnie władze Gorczańskiego Parku Narodowego przypominają, że do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z miejsc biwakowych Oberówka i Trusiówka. Nieczynne są też znajdujące się tam toalety. Bilet wstępu do parku można również kupić online za pomocą strony www.gorce.eparki.pl.
 
/źródło: Gorczański Park Narodowy, Koliba na Łapsowej Polanie, Schronisko PTTK Stare Wierchy/
 
/ps/
 
Piotr Starmach 24.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Ciekawski Jan 21:30 24.04.2020

jakie biletyb wstępu ? Do GPN? Od kiedy ???

Zobacz również